YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 09:56   Güncelleme : 30-06-2021 09:57

“HER CANLIYA SAYGI DUYULMALI”

“HER CANLIYA SAYGI DUYULMALI”

Ülkemizde son yıllarda kurulan ve kısa sürede önemli bir gelişim gösteren UPA Elazığ Temsilcisi Taner Tıraş, “UPA olarak hayvanların sorunlarına kalıcı çözüm getirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

İlimizde upa yöneticilerinden olan Dr. Asena Serap Yalçınkaya, başlayan ve büyük bir ilgi gören UPA hareketinin Elazığ’da da gerekli ilgiyi göreceğine inandığını belirterek; ”Bu hareketin hayvanların kurtuluş savaşı olacağını belirten upalılar kuruluşta sadece 9 kişi olduklarını şu an 2000’i aşkın bir ekibe ulaştıklarını ve bu iyilik hareketinin Türkiye’nin her yerine ulaşacağını belirtti. Bu bağlamda projeleri arasında hayvan ambulansı veterinerlik hizmetleri upa stor ve upa köyleri olduğunu belirten vakıf samimi hayvanseverlerin desteğini bekliyor” dedi.

UPA VE UPA KÖYLERİ GELİYOR

Elazığ İl Temsilcisi Taner Tıraş konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “İki yıla yakındır pandemi ile başbaşayız sokaktaki dostlarımız oldukça yalnız kaldı. Neyse ki onları düşünen hayvanseverler var. Samsun'dan bir iyilik hareketi olarak başlayan hayvanların kurtuluş savaşı, şimdi de ilimizde. Upa yani Birleşik hayvan koruma vakfı;  bir grup doktor ve hayvanseverin öncülüğünde hayvanların yaşamlarının sadece besleyerek değil, onlara kalıcı çözümler bulmanın peşinde” dedi.

Elazığ temsilcisi Taner Tıraş, hayvanların sorunlarına kalıcı çözüm için kolları sıvadı.

Tıraş yaptığı açıklamasına şu şekilde devam etti. “Upa köylerinde sahiplendirmeler olacak hem hayvanlar özgürce yaşayacak hem de aileler çocukları ile oturabilecekleri alanlar yaratılacak çocuklara hayvan sevgisini aşılayacağız. Amacımız hayvansever sayısını artırmak toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve her canlıya saygı duymayı ilke haline getirmektir bu konuda destek görmek oldukça önemli upaya üye olmak ücretsizdir. Minik dostlarımızın hizmetlerinin aksamaması için gönüllü hayvansever işadamlarından ve siyasilerden destek görmek önemli”dedi.