YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 11:46   Güncelleme : 30-06-2021 15:17

Sare Yıldız Türkiye 1.si

Sare Yıldız Türkiye 1.si

İrfan ARSLAN

 LGS sınav sonuçları açıklandı. Sınava giren öğrencilerden 97. Si tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye 1. olurken, ilimizden sınava giren Yönetimim Okullarından Sare Yıldız’da tüm soruları doğru cevaplandırarak Türkiye ve Elazığ 1.si oldu.

LGS Sınavında 97 birinci altı ilden çıktı. Altı ilden biri olan Elazığ’da, son üç yılda Türkiye 1.si çıkarmanın mutluluğunu yaşadı.

Yöntemim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Durgungül, “Elazığ olarak bir ilki yaşıyoruz. Türkiye’de 2021 eğitim sezonunda pandeminin vermiş olduğu sıkıntılar ile birlikte uzaktan eğitim olmasına rağmen biz Yöntemim okulları olarak Türkiye’de birinci olan Sare Yıldız öğrencimizin gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Ben öncelikle emeği geçen eğitim kurumumuzun yöneticilerine, öğretmenlerine ve ailesine çok teşekkür ediyorum.Gerçekten ailenin bu konudaki fonksiyonu çok büyük.Pırıl pırıl bir öğrenci bize teslim ettiler.Biz de ona bilgisiyle,davranışlarıyla  her konuda destek olduk.Bu yıl ki birincilik çok daha önemli.Çünkü önceki yıllar Türkiye genelinde yaklaşık 500 öğrenci birinci çıkıyordu.Bu yıl Türkiye genelinde sadece 6 ilde 97 birinci çıktı.Bunlardan bir tanesi de Sare öğrencimiz.Ben öğrencimizi özellikle tebrik ediyorum.Başarılarının bundan sonraki süreçlerde de devam etmesini temenni ediyorum”dedi.

LGS  birincisi Sare Yıldız bu başarıdan çok mutlu olduğunu ifade ederek ”Ben bütün öğretmenlerime ve okuluma teşekkür ediyorum. Çok ilgi ve emek gösterdiler. Aileme de bana vermiş oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Başınıza ne gelirse gelsin istikrarlı bir şekilde durmadan çalışmak gerekiyor. Kendinize inanın inanmakta başarıyı getirir. Pandemi sürecinde çalışırken zorlandım ama öğretmenlerim sayesinde çok yıpranmadan atlattık. İleride ki hedefimi önümüzdeki yıllar belirleyecek gibi duruyor ama kendi yardım kuruluşumu açmak istiyorum”sözlerini aktardı.