YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2021 17:00   Güncelleme : 30-06-2021 17:00

Drone pilotları Elazığ'a geliyor

Drone pilotları Elazığ'a geliyor

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali adı altında gerçekleştirilecek Türkiye Drone Şampiyonası'nın 1. etabı Elazığ’da yapılacak. 3-4 Temmuz tarihleri arasında İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde yapılacak drone şampiyonası, Valilik, belediyesi, Fırat Üniversitesi, İpekyolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi, Fırat Kalkınma Ajansı ve Gençlik Spor Müdürlüğü’nün iş birliği ile gerçekleştirilecek.

3-4 Temmuz'da Elazığ'da düzenlenecek olan Türkiye Drone Şampiyonası Final Yarışı'nın ilk etabına Melikgazi Belediyespor drone takımını temsilen Melikgazi Belediyespor Kulübü sporcusu İsmail Duran katılacak.

Konuyla alakalı açıklama yapan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Teknofest ve Pilot Event tarafından organize edilecek yarışlara 32 sporcu katılacak. Yarışlara katılabilmek için Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alınan insansız hava araçları lisansına sahip olma şartı aranıyor. Bu kapsamda şampiyonaya Melikgazi Belediyespor drone takımımızı temsilen Melikgazi Belediyespor Kulübümüzün sporcusu İsmail Duran katılacak. Şampiyona 3-4 Temmuz tarihleri arasında Elazığ'da yapılacak. 1. etapta başarılı olan sporcular 7-8 ağustos tarihinde Bergama'da yapılacak olan Türkiye finallerine gitmeye hak kazanacak. Sporcumuz İsmail Duran'a ve şampiyonaya katılan tüm sporcularımıza başarılar dilerim" dedi.

Kütahya Teknokent, 11 yaşındaki Doruk’u törenle uğurladı

Kütahya Tasarım Teknokent Ön Kuluçka Merkezi’ni 2021 Teknofest Türkiye Drone Şampiyonası’nda temsil edecek 11 yaşındaki genç girişimci Doruk Cengiz için uğurlama töreni düzenlendi.

Teknokent Toplantı Salonu’nda düzenlenen törene Doruk Cengiz’le beraber Rektör Prof. Dr. Kazım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Gayret, Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz ve genç girişimci Doruk'un babası Halim Cengiz katıldı.

Eylül ayında Elazığ'da yapılacak Teknofest öncesi Türkiye Drone Şampiyonası için kendisini iyi hissettiğini söyleyen Teknokentin Ön Kuluçka Merkezi'nin üyesi olan Doruk Cengiz, “Şampiyonaya seçildim. Önümde üç tane eleme yarışı var. İlki Elazığ'da. Onlara katılacağım. Yaptığım drone’lara güveniyorum” dedi.