YEREL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 12:52   Güncelleme : 05-07-2021 12:52

Memur-sen dua programı gerçekleştirildi

Memur-sen dua programı gerçekleştirildi

Erzincan'ın Kemaliye ilçesinde, 28 yıl önce 33 sivilin teröristlerce katledildiği ve terör örgütü Pkk'nın en büyük sivil katliamlarından olan Başbağlar Katliamını hatırlatmak ve anmak için Memur-sen tarafından dua programı gerçekleştirildi.

PKK’lı teröristlerin 28 yıl önce 33 sivili katlettiği Başbağlar katliamı unutulmadı.

28 yıl önce 5 Temmuz günü gerçekleşen katliamda hayatını kaybedenleri anmak için Memur-sen tarafından Sait Koç Cami’de sabah namazının ardından dua programı gerçekleştirildi.

Sait Koç Cami’de, “Allah’ım o 33 tane şehidin şehadetini kabul eyle Allah’ım. Onları sen Muhammed Mustafa’ya seyidi şüheda hazreti Hamza’ya komşu eyle Allah’ım. ‘’ şeklinde dua edildi.

Programın ardından Memur-sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, yapılan katliamın acısını hala yaşadıklarını vurguladı.

Memur-sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ‘’ 5 Temmuz 1993’te yine böyle bir Pazartesi günü Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde akşam ezanından hemen sonra PKK’lı teröristlerin yaşlı, çocuk demeden 33 masum insanı kurşuna dizip ev ve camii ile birlikte yakarak hunharca yaptığı katliamın acısı hala yüreğimizdi dağlamaktadır.’’ Dedi.

Bahşi, silahların tek hedefinin, milletin varlığı ve beraberliği olduğunu dile getirirken Memur-sen olarak, yapılan katliamı unutmayacağız dedi.

Memur-sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ‘’ Emperyalist tezgahın deşifre olmuş halidir. O karanlık mihrak ve silahların tek hedefi kardeşlik esasına dayalı millet varlığımız, birliğimiz ve huzurumuzdur. Memur-sen olarak kardeşliği hedef alan zihniyetin karanlık, kirli, kanlı yüzünü ve niyetini en zalim ve en aşağılık yüzüyle ortaya koyan terörü unutmadık. Asla unutmayacağız. Bu vesile ile teröre kurban verdiğimiz tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Yüce rabbimiz birlik ve beraberliğimizi bozmasın.’’ İfadelerini kullandı.