YEREL
Giriş Tarihi : 05-07-2021 15:51   Güncelleme : 05-07-2021 15:51

İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumları devam ediyor

İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumları devam ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumlarını sürdürüyor.

Meclis Başkanlığını İbrahim Şerbet’in yaptığı oturumların dördüncü birleşimi gündem maddeleri ve önergelerin görüşülmesiyle devam etti.

İlk olarak Kovancılar ilçesine bağlı Taşçanak köyünde bulunan tarihi çeşmenin korunması ve turizm komisyonu tarafından incelenmesi ile Baskil ilçesi Yukarıkuluşağı köyü yolunun altyapı hizmetleri komisyonu tarafından incelenmesi maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Valilikten gelen önerge doğrultusunda İl özel idareye tahsis edilen 34 kadrolu sürekli işçinin görüşüldüğü önergede Osman Dilek ve İsmail Öktem arasında sözlü tartışma yaşandı. Önerge daha sonra oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis daha sonra 2. Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyetinde görev yapacak kişilerin belirlenmesi için meclise sunulan önergeyi görüştü.

Önerge ile ilgili söz alan Osman Dilek, MHP meclis üyelerine de heyette görev verilmesi gerektiğini söyledi. Meclis üyesi Mehmet Hanifi Coşkun’da seçimlerde herhangi bir adaletsizliğin olmadığını söyledi. Konuşmaların ardından heyette görev yapacak kişilerin belirlenmesi için oylama yapıldı. İl Genel Meclisi Temmuz ayı oturumları, Salı günü yapılacak birleşimle devam edecek.