YEREL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 13:58   Güncelleme : 06-07-2021 13:58

TEMA Vakfı, Karakoçan’da Faaliyetlerine Başladı

TEMA Vakfı, Karakoçan’da Faaliyetlerine Başladı

TEMA Vakfı Elazığ Karakoçan İlçe Sorumluluğu ekibi, yaşanabilir bir gelecek için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütmek, verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunmasını sağlamak için çalışmalarına devam edeceklerini ifade etti.

Gürdap: Doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz

Karakoçan İlçe Sorumlusu olarak göreve başlayan Mehmet Gürdap TEMA Vakfı’nı temsil etmekten büyük bir gurur duyduğunu belirterek, “Bugün ülke genelinde 900 bini aşkın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nı ilçemizde temsil etmek benim için büyük bir mutluluk. Bu büyük sorumluluk ile ilçemizin, başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıklarının korunmasına dair bilinci geliştirmek üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. İl Temsilciliği ekibimizi destekleyerek, onlarla birlikte çalışmalarımızı daha güçlü sürdüreceğiz. Bu kapsamda öncelikle, Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA, Genç TEMA ve Mezun TEMA gruplarını oluşturarak gönüllü sayımızı artırmayı ve ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirmek için her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Bu sebeple kalbi doğa için atan herkesi TEMA Vakfı gönüllüsü olmaya çağırıyoruz” dedi.

Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştiren TEMA Vakfı, ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştırmayı hedefliyor.