YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2021 09:30   Güncelleme : 07-07-2021 09:30

GÖKTAŞ: DİŞ HASTANESİ BÖLGE VE İLİMİZ ADINA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

GÖKTAŞ: DİŞ HASTANESİ BÖLGE VE İLİMİZ ADINA BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR

İrfan ARSLAN

Fırat Üniversitesi Diş Hastanesi inşaatı için çalışmalara başlandı. Daha önce ihalesi yapılan Diş Hastanesi binasının harfiyat alımına başlanıldığını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, “Bilindiği gibi buraya yapmayı planladığımız Diş Hastanesi için hazırlanan projeyi biz üzerinde tadilat yaparak daha büyük bir hale getirdik ve son hali ile ihalesini gerçekleştirdik. Hastane binamızın yapımına başlanıldı. Harfiyat alımı şu anda devam ediyor. Hafta sonuna kadar bu çalışma tamamlanacak ve ardından grobeton dökümüne geçilecek. Büyük bir ihtimalle 45 gün sonrada temelini atmış olacağız” dedi.

2 YILDA TAMAMLANACAK

Fırat Üniversitesi Diş Hastanesinin sadece Elazığ’a değil Bölgeye hizmet verecek bir hastane olacağını belirten Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, “Bu hastanemiz 150 ünitelik bir hastane olacak. Bugün ilimizde verilmeye çalışılan hizmetler içinde bulunmayan birçok ağız ve diş sağlığı hizmeti hastanemiz tamamlandığı ve hizmete açılmasından sonra verilmeye başlanacak. Bölgemizde ki birçok ilde vatandaşlarımızın bu alanda ki problemlerine çözüm getirecek. Hastanemiz yapılan planlama kapsamında 2 yıl içinde tamamlanmış olacak. Burada en önemli konu Fakülte binamız ile Hastanemiz yan yana olacak. Böylece öğrencilerimiz hem teorik bilgi alacak hem de hastanede uygulamalı eğitim alarak okullarını bitirmiş olacaklar. Böylece daha bilgili ve donanımlı olarak mesleklerine başlayacaklar” dedi.

HARPUT KAMPÜSÜ ÖNEM KAZANACAK

Fırat Üniversitesinin Harput Kampüsünün önümüzdeki yıllar içinde büyük bir önem kazanacağını belirten Rektör Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, “Şu anda bu kampüsümüzde İletişim Fakültesi eğitimine devam ediyor. Harput Kampüsünde önümüzdeki ay içinde başlanacak ve U şeklinde yapılacak olan bir bölümü İlahiyat Fakültesi diğer bölümünün İktisat Fakültesi olacak proje ile Daire Başkanlıkları bina projesinin iki yıl içinde tamamlanması planlandı. Bu çalışmalarımız tamamlandığında, bugün birçok şehirde uygulamaya konulan Buket Üniversite türünde bizimde burada bazı fakültemiz eğitime başlamış olacaklar. İki yıl sonra Harput Kampüsümüzde yaklaşık olarak 5-6 bin öğrenci eğitim almaya başlamış olacak.

Bunun yanında Daire Başkanlıkları da bu bölgeye aktarılacak. Böylece hem eğitim hem de yönetimsel olarak Harput Kampüsünde önemli hareketlilikler yaşanmaya başlanacak. Burada özellikle şunu da belirtmek istiyorum. Devletimiz bu yatırımlar için gerekli ödenekleri temin etti. Yani ödenek konusunda herhangi bir sıkıntımız söz konusu değil” dedi.

50 YILLIK BİR ÜNİVERSİTEYİZ

Fırat Üniversitesinin 50 yıllık bir üniversite olduğunu da belirten Rektör Prof.Dr. Fahrettin Göktaş “Bugün çok önemli hedefleri olan Fırat Üniversitesinin 50 yıllık bir geçmişi, deneyimi, tecrübesi ve bilgi birikimi var. 13 Eylül’de Üniversitemiz yüzyüze eğitime başlayacak. İki yıla yakın bir süredir diğer üniversitelerimiz gibi bizde uzaktan eğitim vermek zorunda kaldık. Ancak iki yıllık bir aranın ardından öğrencilerimiz üniversitesine bizlerde öğrencilerimize kavuşacağız. 13 Eylül’e kadar gerekli tüm hazırlıklarımız yapılacak, yapılması gereken çalışmalarımız da tamamlanmış olacaktır. Fırat Üniversitesi olarak her açıdan yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olacağız” dedi.