SPOR
Giriş Tarihi : 08-07-2021 13:35   Güncelleme : 08-07-2021 13:38

Bayraktar: Genç takımlarımız başarılı oldu

Bayraktar: Genç takımlarımız başarılı oldu

İrfan ARSLAN

Antalya’nın alanya ilçesinde düzenlenen 26. Ramazan Demirci Hentbol turnuvasında Elazığ Sosyal Hizmetler Spor Kulübü 2006-2007 Yaş grubunda şampiyon olurken 2004-2005 yaş grubunda ise 2. oldular.

Elazığ’da Hentbolun gelişmesi ve özellikle kızların bu spor branşında yer almalarını sağlamak adına yaptıkları çalışmaların çok olumlu sonuçlarını aldıklarını belirten İsmail Bayraktar “ Alanya’da düzenlenen 26. Ramazan Demirci Hentbol turnuvasına iki takımımızla katıldık. 2004-2005 yaş grubunda ki takımımız 2. Oldu. 2006-2007 yaş grubunda ki takımımız ise şampiyon oldu. Buraya gelirken hedefimiz şampiyon olmaktı. Bunu da başardık. Genç sporcularımız bugün düzenlenecek olan kupa töreninde kupalarını ve madalyalarını alacaklar” dedi.

İsmail Bayraktar “ Elazığ SYSK olarak bir yandan alt yaş gruplarında genç sporcularımızı yarınlara hazırlarken, diğer yandan da büyükler kategorisinde Türkiye Süper Liginde yer aldık ancak gerekli takviyleri yapamadığımız için tekrar 1. Lige düştük. Takımımızda ki birçok oyuncumuza transfer teklifleri geldi. Biz bu kızlarımızı küçük yaştan itibaren eğitim vererek bugünlere getirdik. Bugün üç dört oyuncumuza Hentbol Liginin güçlü takımlarından transfer teklifi gelmesi doğru işler yaptığmımızın göstergesidir. Alt yaş gruplarında da çok yetenekli sporcularımız var. Bunlar bu kulübün geleceğini oluşturuyorlar. Elazığ SYSK’nın yarınlari sağlam temellere dayanıyor. Bu turnuvada şampiyon ve 2. olun sporcularımızı kutluyorum.” dedi