YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2021 12:40   Güncelleme : 13-07-2021 12:40

Fırat Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Yaz Okulu

Fırat Üniversitesi’nde Uygulamalı Matematik ve Mühendislik Yaz Okulu

Fırat Üniversitesi’nde genç akademisyenler ve akademisyen olmayı düşünen gençler için uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu eğitimi başlıyor.

Fırat Üniversitesi ve  Atatürk Üniversitesi’nin katkısıyla uygulamalı matematik ve mühendislik yaz okulu programı hazırlandı. 02-04 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan yaz okulundan lisans, yüksek lisans, doktora ve doktor öğretim üyelerinin faydalanabileceği konuları içermektedir. Aynı zamanda lisansüstü akademik bilimsel çalışmalar düşünen Lise öğrencilerinden 50 kişilik sınırlı kontenjan ayrıldığı ifade edildi.

Yaz okulunun 02-04 Eylül tarihleri arasında başlayacağını ve 30 saat süreceğini belirten Yaz Okulu Koordinatörleri Fırat Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Hasan Bulut ve Atatürk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Ercan Çelik; mühendislikte matematiksel modelleme ve uygulamaları, diferansiyel denklemlerin analitik ve nümerik çözümleri, kesirli diferansiyel denklemler ve uygulamaları, sonlu elemanlar ve sonlu farklar yönetiminin uygulamaları, sayısal akışkanlar dinamiği ve ısı transferi, diferansiyel denklemlerde kontrol: (doğal bilim modellerine uygulamalarının incelenmesi), diferansiyel denklemlerin çözümlerinin patlaması, fark dizileri ve genelleştirilmiş istatiksel yakınsaklık, kısmı diferansiyel denklemlerinin geometrik yapısı, matematik ve mühendislik disiplinlerinin kesişiminde yapay zeka ve kriptoloji uygulamaları, uygulamalı proje hazırlama ve yazma eğitimi, nano teknoloji ve uygulamaları, mathematica programı eğitimi ve Kodlama derslerinin alanında uzman akademisyenler tarafından verileceği ifade edildi.

Yaz okulu kayıt linki  https://www.cmescongress.org/yaz-okulu-kayit-formu/