YEREL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 09:58   Güncelleme : 14-07-2021 09:58

KURBAN BAYRAMININ TATLI TELAŞI BAŞLADI!

KURBAN BAYRAMININ TATLI TELAŞI BAŞLADI!

ESMA YILDIRIM

Elazığ’da asırlık tarihi kapalı çarşıda bayram hareketliliği başladı.

Kurban bayramına artık sayılı günler kala tarihi kapılı çarşıda da bayram telaşı başladı. Tarihi çarşı da oluşan bayram hareketliliği pandemi şartları altında az da olsa esnafın yüzünü güldürmeyi başardı.

Gurbetçiler, şehir dışından gelen vatandaşlar, tarihi kaplı çarşıda bayram alışverişini erkenden yapmaya başladılar. Bayram ikramlıklarından, hediyelik eşyalara kadar hemen her talebe cevap veren esnafın bulunduğu çarşı bu bayramda da hareketli geçiyor.

Kapalı Çarşı esnafları bu bayramı yine biraz buruk geçirdiklerini ifade ederek,”Eski bayramlarımızın tadı tabii ki de kalmadı. Pandemi sürecinden dolayı vatandaşlarımızın çoğu köylere yerleştiler. Eskisi gibi bayram yoğunluğumuz yok. Vatandaşlarımızı bizler son güne kadar bekliyor olacağız. Bayramda çok güzel stratejilerimiz olacak. Şu an da sadece esnaflarda telaş var. Pandemiden yeni çıktığımız için aşırı bir yoğunluk beklemiyoruz. Ama yine de bayram telaşı var. Bayrama son 3 gün kala yoğunluk beklediklerini” söyledi.

Elazığlı vatandaşlar,”İnşallah bayramımızı çok güzel bir şekilde geçireceğiz. Kazasız belasız bu bayramı da güzelliklerle atlatacağız. Herkese şimdiden iyi bayramlar dileriz” ifadelerini kullandı.