YEREL
Giriş Tarihi : 14-07-2021 10:03   Güncelleme : 14-07-2021 10:03

MUSTAFAPAŞA MAHALLE SAKİNLERİ İSYANDA

MUSTAFAPAŞA MAHALLE SAKİNLERİ İSYANDA

ESMA YILDIRIM

Elazığ’da yaşanan 24 Ocak 2020 depreminde en büyük darbeyi alan Mustafapaşa Mahallesinde yaşayan vatandaşlar ve Esnaflar, ilimizi etkisi altına alan aşırı sıcakların yaşandığı bu günlerde bu kez de su sıkıntısından mağdur olduklarını belirtiyor. Mustafapaşa mahalle sakinleri uzun süredir yaşanan su kesintilerinden dolayı sıkıntı yaşıyor. Mahalle sakinleri su kesintisinin çözüme kavuşması için acilen yetkililerden yardım bekliyor.

Mustafa paşa mahallesinde yaşanan su kesintileri, vatandaşların ve esnafların tepkisine yol açtı. Mahalle sakinleri “biz bu sıcakta her gün su sıkıntısı yaşıyoruz artık bu su kesintisine bir çözüm bulunsun “dedi.

“13 SAAT BOYUNCA SULARIMIZ YOK”

Mustafa paşa mahallesinin bir yandın deprem ve kentsel dönüşüm çalışmalarından dolayı sıkıntı yaşadıklarını, yaz aylarında ki aşı sıcakların etkilisinin e üst düzeyde hissedildiği bu günlerde bir de su kesintisi sıkıntısı yaşadıklarını belirten mahalle esnafları su kesintisi sorununa bu sözlerle tepki verdi “ Her gün su kesintisi yaşıyoruz. Sadece haftada bir gün sularımız kesilmiyor. Haftanın altı günü Saat 11 sıraların da suları kesiyorlar, gece saat 12.00 de ise sularımız geliyor. Bizim 13 saat boyunca suyumuz akmıyor. Mahallemizde birden çok yıkık binalar var. Kanalizasyon kokusundan artık evlerimizde duramıyoruz. Bu yıkık binaların içinde sürekli yangın olaylarını yaşıyoruz. İtfaiye ekipleri gelip yangını sadece söndürüp gidiyorlar. Bizim can güvenliğimizde yok artık. Su kesintisini her gün yaşamaktan usandık. Bizler bu mağduriyeti hep yaşıyoruz. Böyle olamaz sonuçta bizler şehirlerde yaşıyoruz. Dağ başında bile su kesintisi olmuyor. Belediyeyi arıyoruz bu soruna ne zaman çözüm getireceklerini öğrenmek istiyoruz fakat sürekli telefonları meşgul çalıyor. Zaten mahallemiz yıkık dökük içinde. Bizler bu soruna acilen yetkililerden çözüm istiyoruz dedi.”

“ARTIK MAĞDURİYETİMİZ GİDERİLSİN”

Mahalle sakinleri ise ,”Elazığ’da belediye diye bir şey yok. Bizim günde 13 saate yakın sularımız kesiliyor. Her yer yıkılmış. Toz topraktan yollardan geçemiyoruz. Yollarımız bozuk. Su kesintisi sorunu mahallemizin şu an da en büyük sorunlarından. Yetkililer mahallemizde nasıl sorunlar yaşadığımızı biliyorlar. Mağduriyetimizi gidermeleri lazım. Yetkililerin bu konuda gerekli çalışmaları en kısa sürede yapmalarını, kesintiye sebep olan olumlusuzlukları gidermelerini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.