YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 08:33   Güncelleme : 15-07-2021 10:15

Elazığ Valilik Kupası Koşusu yapıldı

Elazığ Valilik Kupası Koşusu yapıldı

İrfan ARSLAN

14 Temmuz Çarşamba akşamı düzenlenen ve Elazığ yarış sezonunun da en önemli mücadelelerinden biri olan Vali Koşusu  programın 6. koşusu olarak saat 20.30'da gerçekleşti.

4+ yaşlı safkan Arap atlarına mahsus olan kum pistteki 2000 metre mesafeli koşuya, 16 safkan katılım gösterdi. Keyifli bir mücadelenin yaşandığı 2021 yılı Elazığ Vali Koşusu'nu , Kaya Kaya'nın sahibi olduğu 6 yaşındaki al erkek safkan Kelemer jokeyi Sami Kaplan idaresinde kazandı.

 Kelemer isimli safkan arkasında ikinciliği, Şenalp  elde ederken, Özgalip üçüncü olarak  Vali Koşusu'nu tamamladı.Koşuyu kazanan Kelemer için müddet 2.29.25 olurken, farklar 1,5 Boy - 1,5 Boy - 6,5 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına, Elazığ Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik'e kupasını ve çiçeğini Elazığ Valisi Erkaya Yırık verdi. Törene, 8. Kolordu Komutanı Tuğg. Sadettin Alp Ergin ile Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz ve Elazığ İl Tarım Müdürü Turhan Karahan da katıldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık'a, günün ansına Hipodrom Müdürü  Muhammet Demirçelik tarafından Byerley Turk kitabı ve at nalı figürü hediye edildi.

Elazığ Valiliği sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda ‘’ Valimiz Sayın Erkaya YIRIK, Elazığ Hipodromu'nda düzenlenen Elazığ Valiliği Kupası Koşusu'nu kazanan 'Kelemer' isimli atın sahibi Kaya Kaya'nın adına TJK Elazığ Hipodromu Müdürü Muhammet Demirçelik'e kupasını takdim etti.’’ İfadeleri kullanıldı.