HABER
Giriş Tarihi : 15-07-2021 09:40   Güncelleme : 15-07-2021 09:40

15 TEMMUZ YENİDEN DİRİLİŞİN DESTANIDIR

15 TEMMUZ YENİDEN DİRİLİŞİN DESTANIDIR

İrfan ARSLAN

15 Temmuz 2016. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Yönetimine karşı hain ve karanlık güçlerin FETÖ üzerinden denediği kalkışma, Türk milletinin sert direnişi ile hedefine ulaşmadan önlendi.

249 Şehit verilen kalkışmanın önlenmesi ile ülkemiz karanlıktan aydınlığa çıkarıldı. Bugün, bu şanlı direnişinin yıl dönümü. Bu yıl dönümü Demokrasi Bayramı olarak kutlanıyor. 15 Temmuz 2016 gecesi ülke genelinde başlayan kalkışmada yer alanların ilk görüldüğü yer İstanbul’daki boğaz köprüleri oldu. İlk yorumlar bir terör saldırısına karşı önlem alınıyor şeklinde oldu. Ancak ilerleyen saatlerde bunun bir terör saldırısı olduğu belirlendi. Vatandaşlar öncelikle bu kalkışmanın TSK tarafından yapıldığını yorumladı ancak çok geçmeden olayın ne olduğu açıklandı.

TSK içinde yuvalanmış olan FETÖ örgütünce bir kalkışmanın yaşandığı açıklandı. TSK, kendi içinde ikiye bölünmüş bir şekilde iken Emniyet Genel Müdürlüğü bu kalkışmayı yapanların karşısında sarsılmaz bir idare ile durarak kalkışmayı önlemenin ilk adımlarını attı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çağırısı ile milletimiz illerinin meydanlarını doldurmaya başladı. Ülke genelinde 90 bin caminin minarelerinden ise Sela ve Ezan sesleri yükselmeye başladı. Millet ortaya koyduğu kararlı direniş ile darbenin önüne geçmiş oldu. Millet - devlet bütünleşmesi dünyada bir ilki oluşturdu ve karanlık güçlerin hain darbe girişimini püskürttü. Bu direnişin kanlı bilançosu oldu. 249 Şehit verildi, binlerce yaralı verildi. Bugün  15 Temmuz. Bu milletin hainlere prim vermediği, vatan hainlerinin bu ülkede artık dilediklerini yapamayacaklarını gösterdiği şanlı direnişin yıl dönümü.

Asırlardır ülkemize göz diken hainleri toprağa gömen Türk milleti, bundan sonra da ülkesine göz dikenleri toprağa gömmeye devam edecektir. Bu elim kalkışmada Şehadet şerbetini içenlerin karşısında saygıyla eğilirken, Gazilerine de sağlık ve mutluluk diliyoruz.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Bayramı tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de düzenlenecek olan etkinlikler ile kutlanacak.