HABER
Giriş Tarihi : 15-07-2021 11:03   Güncelleme : 15-07-2021 11:03

O HAİN DARBE GECESİ UNUTULMADI

O HAİN DARBE GECESİ UNUTULMADI

ESMA YILDIRIM

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden seneler de geçse o hain gecede yaşananlar hala dün ki gibi akıllarda. Elazığlı vatandaşlar darbe gecesini ”Allah bir daha bu devlete böyle hain bir saldırı yaşatmasın” sözleri ile o geceyi anlattı.

Türk silahları kuvvetleri bünyesinde bir grup asker tarafından Temmuz 2016 tarihinde Türkiye Hükümeti ve Türkiye Cumhurbaşkanına karşı darbe girişiminde bulunuldu. Türk siyasi tarihine kara leke olarak düşen hain darbe girişimi birçok asker ve sivilin şehit olmasına yol açtı. Darbe girişimi sırasında 62'si polis, 5'i asker, 173'ü de sivil 251 kişi şehit oldu.

DARBE GİRİŞİMİNİN 5.YIL DÖNÜMÜ

O hain darbe girişiminin üzerinden tam 5 yıl geçti. Yaşananlar hala ilk gün ki gibi akıllarda. Bu kara günde Ömer Halis Demir’in yazdığı gibi onlarca kahramanlık öyküsü ortaya çıkarak darbe girişimi durduruldu.

Elazığlı vatandaşlar ise darbe girişiminin 5.yıl dönümü dolayısıyla o günü tekrar hatırlayarak şu sözleri söyledi,”Allah bir daha böyle bir olayı bizlere tekrar yaşatmasın. O geceyi tabii ki de unutamıyoruz. Yaşananlar hala ilk gün ki gibi akıllarımızda. Bizim kendi halkımız devletine karşı silah doğrultması çok kötüydü. Bu darbeyi yaşatanlar idam edilmelidir. Biz artık güzel ve güvenli bir ortamda yaşamak istiyoruz. Çocuklarımızın geleceğinin temiz olmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Ülkemizin dünyadaki adını en başarılı yolda gösterdiği bir adım oldu. Aslında bizler kötü düşünsekte darbe gecesi hayırlara vesile olmuştur” ifadelerinde bulundu.