YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2021 12:21   Güncelleme : 15-07-2021 12:21

BBP İl Başkanı Aktağlı: Milletimiz devletine sahip çıkmıştır

BBP İl Başkanı Aktağlı: Milletimiz devletine sahip çıkmıştır

İrfan ARSLAN

Büyük Birlik Partisi Elazığ İl Başkanı Emrah Aktağlı, 15 Temmuz kalkışmasında Milletin devletine sahıp çıkarak bu darbeye kalkışanlara geçit vermediğini belirtti.

BBP İl Başkanı Emrah Aktağlı konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi

“15 Temmuz'da, ülke dışından sevk ve idare edilen bir topluluğun, devletin en stratejik kurumlarına sızıp ele geçirebileceğini, sivil halktan özel harekât karargahına, TBMM'den Cumhurbaşkanlığı'na, Milli İstihbarat Teşkilatı'ndan Emniyet Müdürlüğü'ne bomba, mermi atacak kadar akıllarını, izanlarını, imanlarını ve haysiyetlerini yitirdiklerini gördük.

 Milletimiz devletine kahramanca, fedakarlıkla ve kararlılıkla sahip çıkmıştır. 15 Temmuz, küresel emperyalizmin yaşadığımız toprakların, milletimize ait değerlerini yağmalamak için piyonları aracılığıyla yaptığı ve yine milletimiz tarafından bertaraf edilen operasyonlardan biridir. Yaşadığımız coğrafyada, hür ve bağımsız olmamızın yegâne yolunun güçlü olmamız, bunun da ancak milletimizin ortak değerleri etrafında birlik olmamız olduğunu hatırlatıyor.

 Türk Milleti tek yürek ve bilek olduktan sonra önünde engel tanımaz işte 15 Temmuz bunun en güzel örneğidir. Darbeye doğusundan batısına kuzeyinden güneyine her şehrimiz direnmiş ve hainlere geçit vermemiştir. Akıllarını bir köşesinde yeni planları olanlar bilsinlerki 15 Temmuz ruhu diridir yeri geldiğinde gerektiğinde dirilir. Bu vesileyle Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.”