YEREL
Giriş Tarihi : 16-07-2021 10:23   Güncelleme : 16-07-2021 10:23

Normalleşme de Mesafeyi unuttuk

Normalleşme de Mesafeyi unuttuk

İrfan ARSLAN

Covit 19 ile mücadele kapsamında ülkemizde Temmuz ayı başından itibaren Normalleşme sürecine girildi. Vaka sayılarının beklenen düşüşü göstermesi ve özellikle aşılama faaliyetlerinde gelinen nokta itibarı ile normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte ilimizde vatandaşlarımız özellikle Mesafe konusunu ihlale devam ediyorlar.

Sağlık Bakanlığının Normalleşme sürecinde maske mesafe ve Temizlik kurallarının devam ettiğini belirtmesine karşılık ilimizde özellikle banka önlerinde vatandaşlarımın Mesafe kuralarını ihlal ettiği görülüyor.

Covid 19 sürecinin devam ettiğini, süreçte yeni varyantların görüldüğünü belirten Sağlık Bakanlığı yetkilileri, normalleşmenin sürdüğü ancak vatandaşların sürece karşı önlemlerini sürdürmeleri gerektiğini ifade ediyorlar.

İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı ve uyguladığı tedbirler kapsamında ilimizde vaka sayısında düşüş devam ederken, vatandaşların da kurallara uymaları ve ihlalleri azaltmaları durumunda ilimizde ki tablo daha iyi bir noktaya gelecek. Ancak yaşanan ihlallerin sonucu ilimiz adına tabloyu çok iyimser bir noktaya taşımayacak gibi duruyor.