YEREL
Giriş Tarihi : 17-07-2021 00:05   Güncelleme : 17-07-2021 00:05

Vali Yırık’tan Diyanete Kurban Bağışı

Vali Yırık’tan Diyanete Kurban Bağışı

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakışlaş” sloganıyla başlattığı kurban bağışı kampanyasına destek oldu.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, kurbanını Türkiye Diyanet Vakfı’nın başlatmış olduğu kurban bağışı kampanyasına bağışladı. Elazığ’dan kampanyaya büyük bir katılım olduğunu ifade eden İl Müftüsü Selami Aydın, Türkiye Diyanet Vakfının 149 ülkedeki hizmet verdiğini söyledi.

AYDIN: BİZ HERKESE YARDIM EDİYORUZ

Müftü Aydın, “Sayın valim, bildiğiniz üzere Türkiye diyanet vakfımızın 149 ülkede hizmet veriyor. Bu hizmetlerden biride kurban hizmetleri. Biz bu kurban hizmetlerini kar deşlerimize muhtaç kişilere, Müslüman kardeşlerimize hatta dinimize ait olmayan kişilere de veriyoruz. Biz herkese yardım ediyoruz. “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” kampanyamıza büyük bir katkı var” dedi. Vali Erkaya Yırık da, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda kurban kesim vekaletini diyanete verdiklerini belirterek, kurbanların mazlum coğrafyada dağıtıldığını kaydetti.

VALİ YIRIK: KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNE YAKINLAŞ

Vali Yırık, “İl müftümüz Selami hoca sağ olsun geçen yılda aynı teklif ile kurban kesme ile ilgili bekayetimizi bu projede beraber etmiştik. Bu yılda yine aynı şekilde “Kurbanını Paylaş Kardeşine Yakınlaş” prensibiyle kurbanımızın kesim vekaletini diyanetimize vakfımıza tebliğ ettik” dedi.