YEREL
Giriş Tarihi : 17-07-2021 21:40   Güncelleme : 17-07-2021 21:40

İl Müdürü Turan Karahan, Kurban Pazarını Denetledi

İl Müdürü Turan Karahan, Kurban Pazarını Denetledi

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan Yaklaşan Kurban Bayramı Öncesinde Kurban Pazarını Ziyaret Ederek, Denetimlerde Bulundu.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri denetimlerini kurban bayramı öncesi sıklaştırdı. İl Müdürü Turan Karahan ve ekipler, hayvan pazarına giderek Veteriner ekipler eşliğinde kurbanlıkların küpelerini ve hayvanların yaşam alanları denetlendi.

Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, kurban satış ve kesim alanlarında denetimlerini sıklaştırdıklarını söyleyerek; “Dolayısıyla Bizler bu kesimlerin hem satış alanlarındaki durumların sağlıklı bir şekilde yürütülmesi hem de ilgili kurumlar ile birlikte aldığımız tedbirler çerçevesinde bu kesimlerin hayvan refahına uygun, insan sağlığını riske atmayacak şekilde kesimlerin yapılması için tedbirleri alıyoruz. Fiyatlar noktasında geçen sene ile orantılı olarak yürüyor. Bizim tespit ettiğimiz kadarıyla çok bir artış söz konusu değil. Bizler burada veteriner hekim arkadaşlarımızla birlikte bugünden itibaren kurban bayramının sonuna kadar 7/24 satış ve kesim yerlerinde denetimleri gerçekleştireceğiz.” dedi.