YEREL
Giriş Tarihi : 18-07-2021 13:24   Güncelleme : 18-07-2021 13:31

Milletvekili Bulut’tan okul açıklaması

Milletvekili Bulut’tan okul açıklaması

AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut CHP’li İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Elazığ’a okul yapması ile ilgili açıklama yaptı. Bulut açıklamasında sürecin hızlandırılması ile ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız dedi.

Milletvekili Metin Bulut açıklamasında; Bizim mecliste CHP’li belediyeler Elazığ’a okul yapsın çağrımız üzerine CHP milletvekili Sayın Gürsel Erol teklifimizi makul ve haklı bulmuş bunun üzerine iki Büyükşehir Belediyesinin okul yaptırma isteği olduğunu dile getirmişti ifadelerini kullanarak; Elazığ’da okul yapılması ile ilgili CHP’li belediyelerinden gelmiş olan talep makul ve anlaşılır bir talep olmakla birlikte bu talebin gerçekleşmesi ile ilgili herhangi bir engelleme söz konusu değildir dedi.

Sürecin Hızlandırılması İle İlgili Üzerimize Düşeni Yapmaya Hazırız”

Bulut açıklamasının devamında, sürecin takipçisi olacaklarını ifade ederek; “Okul yapımına herhangi bir engel olmadığı için talep eden belediyelerle valiliğimiz irtibata geçmiştir. Okulların yapımı ile ilgili somut adım atıldığında sürecin yakından takipçisi olacağız. Elazığ’ımıza yeni okullar kazandırılması ile ilgili sürecin yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyorum. Sürecin hızlandırılması ile ilgili üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi.