YEREL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 09:17   Güncelleme : 19-07-2021 09:17

Vali Yırık: Bayramlarımız nadide günlerimizdir

Vali Yırık: Bayramlarımız nadide günlerimizdir

İrfan ARSLAN

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bayramların millet olarak kutladığımız nadide günler olduğunu belirtti.

Vali Erkaya Yırık, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında “Bayramlar, millet olarak birlik ve beraberliğimizi daha içten hissettiğimiz, mutluluklarımızı paylaştığımız, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün kuvvetlendiği nadide günlerdir.

Milli birlik, bütünlük ve kardeşliğe ziyadesiyle ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde kırgınlıkları ve dargınları bir kenara bırakarak, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı, ihtiyaç sahiplerinin her zamankinden daha fazla hatırlandığı Kurban Bayramı’nda birliktelik ruhuyla hareket etmeli ve dayanışma içinde olmalıyız.

Bayram süresince, ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de siz değerli Elazığlı hemşerilerimizin bayramın ırahat ve huzurlu bir şekilde geçirebilmesi için ilgili kurumlarımızca tedbirler alınmıştır. Pandemi riskinin dünyada ve ülkemizde devam ediyor olması, ilimizde de vatandaşlarımızın pandemi riskinden etkilenmemeleri ve geçmiş kötü günlere bir daha geri dönmemek için tedbirleri elden bırakmadan maske-mesafe-temizlik hassasiyetine riayet ederek güzel bir bayram geçireceğimize inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Elazığlı hemşerilerim olmak üzere tüm milletimizin Kurban Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum. Bayramın tüm İslam âlemine barış, huzur ve sağlık getirmesini temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.