YEREL
Giriş Tarihi : 21-07-2021 12:36   Güncelleme : 21-07-2021 12:36

AK PARTİ İSTİFASINI İSTEYECEK Mİ?

AK PARTİ İSTİFASINI İSTEYECEK Mİ?

Haberkent

Elazığ’ın 24 Ocak 2020’de yaşadığı 6.8 şiddetinde ki depremin ardından şehrin yeniden yapılması ve ayağa kalkması adına “ Elazığ Afet Bölgesi İlan Edilsin” talepleri dikkate alınmadığı, Rize’de meydana gelen Sel Felaketinin ardından burayı Afet Bölgesi ilan edilmesinin Elazığ adına bir haksızlık olduğunu dile getirmemizin ardından, AK Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan “ Ya görevinizi adam gibi yapın ya bu şehirden gidin” demesinin yankıları sürüyor

AK Parti Elazığ İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan, AK Parti İl Teşkilatının görevinin bu şehrin ve insanlarının problemlerine gerekli çözümü getirmek için siyaset yaptığını bilmiyor mu? Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “"Halkı karşısına alarak siyaset yapanların aramızda yeri yoktur, kazanmadık gönül bırakmayın" ifadesini de unutmuş görünüyor.

Siz bu şehir için gece gündüz demeden tüm riskleri yaşayarak görev yapan Gazetecilerin, bu şehir için yaptıklarını görmezden gelip, Afet Bölgesi üzerinden “ Bu şehrinden gidin” deme cesaretini nereden alıyorsunuz?  Hangi hakla bu ifadeyi kullanıyorsunuz?

Sizlerin görevi şehrin ve insanlarının sıkıntılarına çözüm getirmek, yeni siyasi fikirler üretip bunlar ile şehrin gelişmesine, problemlerine çözüm getirmek olduğunu unutmuş, sizin yapamadığınızı gündeme getiren gazetecilere “ Bu şehirden gidin” acizliğini göstermeniz değildir.

Depremin ardından yapılan ve depremzedelere dağıtılan TOKİ’nin yaptığı konutları gidip bir gezin. İçinde oturan vatandaşlara bir sorun. Neler eksik. Neler nasıl yapılmış? Vatandaşlar evlerinde sıkıntı yaşamadan oturmak için ne kadar harcama yapıyorlar? Bu problemleri çözmek için gerekli girişimleri yapın.

Yapamazsınız. Çünkü izin vermezler. Siz işin kolayını bulmuşsunuz. Eleştirilere karşı “ Bu şehirden gidin” kolayına kaçarsınız. Halkı kucaklamak yerine bu tür açıklamalar ile Halkı karşınıza alıyorsunuz.

Bu şehrin gözü kulağı ve sesi olan Gazetecilere karşı “ Ya görevinizi adam gibi yapın ya bu şehirden gidin” açıklamasını yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Kemal Tan’ın bu açıklamasına karşılık İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın nasıl bir tavır sergileyeceği de merak  konusu oldu.AK Parti Yönetimi bu açıklamayı yapan Yönetim Kurulu üyesinin istifasını isteyecek mi?

Süreci izleyelim. Bakalım kim gidecek bu şehirden; halkın sesi, vicdanı olan gazeteciler mi yoksa onlara bu şehirden gidin diyenler mi?