YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2021 12:38   Güncelleme : 23-07-2021 12:38

Vali Yırık: Basın Milletimizin sesi ve vicdanı olmuştur

Vali Yırık: Basın Milletimizin sesi ve vicdanı olmuştur

İrfan ARSLAN

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Basın Milletimizin sesi ve vicdanı olmuştur dedi

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Vali Erkaya Yırık şunları söyledi.

“ Türk basınında sansürün kaldırılışının miladı olarak kutlanan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı, çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez en önemli unsularındanbiridir.

Basın, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanmasında ve sağlıklı bir kamuoyu oluşturulmasında milletimizin sesi ve vicdanı olmuştur. Bu doğrultuda basınımızın dün olduğu gibi bugün de üzerine düşen görevi duyarlılıkla yerine getireceğine inanıyorum.

Bu minvalde kişisel hak ve hukuku temel alan, toplumsal değerlere saygılı, milletimizin birlik ve beraberliğinin pekişmesinde, toplumsal barış ve huzurun tesis edilmesinde, basiretli tutum ve çalışmalarıyla katkıda bulunan basın kuruluşlarımız, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Dolayısıyla basın meslek ilkeleri ışığında taviz vermeden, çok zor şartlarda dahi görevini lâyıkıyla yerine getiren basın mensuplarımızın bu özverili hizmetleri takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle mesai kavramı gözetmeden özverili şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın “24 Temmuz Basın Bayramı’nı” kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.”