YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2021 13:27   Güncelleme : 23-07-2021 13:27

Başkan Işıkver: Basın Demokratik hayatın vazgeçilmezidir

Başkan Işıkver: Basın Demokratik hayatın vazgeçilmezidir

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, çalışan Basın mensupları, Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir dedi

MHP İl Başkanı Semih Işıkver, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında şunları söyledi.

“ Tarafsız ve doğru habercilik ilkesiyle, toplumun gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olarak, kar kış, sıcak soğuk, demeden gecesini gündüzüne katarak çalışan gazeteci arkadaşlarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum.

Ülkemizde basın tarihinin en önemli olaylarından birisi olarak kabul edilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Önemli, aynı zamanda sorumluluğu olan bir mesleği büyük bir özveriyle yürütmeye çalışan Basın mensupları, Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir.

Bu doğrultuda İlimizdeki basın mensubu arkadaşlarımızın, başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkeleri ve toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları haberlerin, İlimizin her alanda gelişimine yönelik pozitif katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşünceler ile yazılı ve görsel basın yayın kuruluşlarında görev yapan tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nı tebrik eder, çalışmalarında üstün başarılar dilerim.”