YEREL
Giriş Tarihi : 25-07-2021 12:59   Güncelleme : 25-07-2021 12:59

Vaka Sayısı Artıyor,  Vatandaş Tedirgin

Vaka Sayısı Artıyor,  Vatandaş Tedirgin

ESMA YILDIRIM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ülke genelinde illerin günlük vaka sayısı açıklamasında Elazığ’ın vaka sayısında ki artış endişe yaratırken vatandaşlar da bu tablodan tedirgin. 24 Temmuz’da açıklanan tabloda Elazığ kırmızı iller arasında yer aldı.

Elazığ’da vaka sayısı her hafta kötüye gidiyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca corona virüsün en fazla artış gösterdiği illerin tablosunu kamuoyuyla paylaştı. Son açıklanan bu verilere göre Elazığ % 52,4 ile vaka artışı en çok olan ilk on il arasında yer aldı.

Vaka sayısının artması sonrası Elazığlı vatandaşlar hayatlarına tedirgin bir şekilde devam ediyor mu ? Sorusunu akıllara getirdi. Elazığ’da son olarak gördüğümüz tabloda kimi vatandaş maske takarken kimi vatandaş hiç virüs yokmuş gibi hayatına devam ediyor. Kentte polis ekiplerinin sürekli vatandaşları sosyal mesafe, maske konusunda uyarı yapmasına rağmen vatandaşların maske ve mesafe kurallarını hiçe sayması ise tepki topluyor.

Elazığlı vatandaşlar, bu tabloyla ilgili düşüncelerini belirterek” şu an da Elazığ kırmızı iller arasında. Buna rağmen yeterli tedbirler alınmıyor. Çoğu kişi de maske yok. Vatandaşlarımız bu hastalığın olduğuna çoğu insanın da hayatını kaybettiğine inanmıyorlar. Vaka tabloları açıklandığında bu artışın olmasına bile inanmıyorlar. Aşı olmamıza rağmen hala tedirginiz. Sabah kalabalığın olmadığı saatlerde işimizi halletmeye çalışıyoruz. Çünkü vaka sayılarında gerçekten ciddi bir artış gözüküyor. Kısıtlamaların esnetilmesi iyi olmadı. Önümüzdeki aylarda bu vaka sayıları daha da çok artış gösterecektir. Yeteri kadar duyarlı değiliz.Tüm vatandaşlarımızın bu konuda daha duyarlı olması gerektiğini belirtmek hem bizleri koruyacak hem de ilimizde ki vaka sayısında düşüşe  neden olacaktır.” ifadelerine yer verdi.