YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2021 19:01   Güncelleme : 31-07-2021 19:01

Milletvekili Demirbağ Akçakiraz muhtarları ile buluştu

Milletvekili Demirbağ Akçakiraz muhtarları ile buluştu

Hafta sonunu Elazığ’da geçiren AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantılara devam ediyor. Demirbağ bu kez Akçakiraz Belde muhtarları ile bir araya geldi.

Zülfü Demirbağ’a İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet ve Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya’da eşlik etti.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahaddin Kaya, beldelerinin ihtiyaçlarının gün geçtikçe arttığını söyledi.  Kaya, Akçakiraz’ın daha hızlı gelişebilmesi için imkanların genişletilmesini talep ettiklerini kaydetti. Başkan Kaya konuşmasında; Akçakiraz Elazığ’ın bir mahallesi olma konumuna geldi. Havalimanını özellikle Organize Sanayi Bölgesi’nin bir bölümünü içerisinde barındıran bir yer dolayısıyla Akçakiraz bunlar hak ediyor. Özellikle Akçakiraz’a özel bir rezerv alanı uygulamanızı istiyoruz. Dedi.

 AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, havalimanının Akçakiraz bölgesine alınmasıyla beldenin daha hızlı şekilde gelişmeye başladığını söyledi. Milletvekili Demirbağ, artan ihtiyaçlarla birlikte merkezi hükümetin de yardımlarının artması konusunda ellerinden geleni yapacaklarını kaydederek; “Tabi burada bu gelişme ile birlikte mahalli ihtiyaçlarda arttı bu ölçüde dolayısıyla artan buy ihtiyaçlarla birlikte merkez hükümet yardımlarının da o ölçüde artması lazım ki arzu edilen hizmet verilebilsin bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Deprem sonrası ilimize gelen Çevre Şehircilik ve İçişleri bakanlarımız Akçakiraz’ın ihtiyaçlarını önemli ölçüde karşıladılar. İnşallah bundan sonrada talepleri bizzat takip edeceğiz.” Dedi.