YEREL
Giriş Tarihi : 03-08-2021 12:29   Güncelleme : 03-08-2021 12:35

Danıştay’dan Yeni Karar Yer Altı Otopark Projesinde Belirsizlik Başladı

Danıştay’dan Yeni Karar Yer Altı Otopark Projesinde Belirsizlik Başladı

Elazığ Belediyesi tarafından ihale edilen 15 Temmuz Demokrasi Meydanı üzerinde yapımına başlanan Yeraltı Otopark çalışması Danıştay kararıyla durduruldu.  Geçtiğimiz yıl yapımına başlanan otopark çalışmasının Danıştay 13. İdare Mahkemesi, proje ile ilgili olarak yapılan itirazları değerlendirdi. Yapılan değerlendirme sonucunda da çalışmanın durdurulmasına karar verdi.

 Elazığ belediyesi tarafından 28/08/ 2020 tarihinde açık ihale usulüyle ihalesi yapılan ve kısa zaman sonrada çalışmalara başlanılan 15 Temmuz demokrasi Meydanı Yeraltı Otopark uygulamasında kısa süre içerisinde çalışmalara başlanmış ve temel kazısı neredeyse tamamlanmıştı. Haberkent Gazetesinin ulaştığı dava dosyasında, çalışmanın hangi gerekçeyle durdurulduğuna dair bilgiler yer alıyor. Dava dosyasında ihalesi yapılan projenin bir başka firma tarafından ihalesinin iptalinin istendiği, ihalede çeşitli hataların yer aldığı belirtiliyor.

Yapılan ihale ile ilgili olarak Danıştay 13. İdare Mahkemesine açılan davada yapılan inceleme ve tetkikin ardından yürütmenin durdurulmasına karar verildi.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı Yeraltı Projesi ile ilgili olarak Elazığ Belediyesinin nasıl bir tavir izleyeceği merak konusu oldu.