YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2021 15:13   Güncelleme : 04-08-2021 15:17

Başkan Yıldırım'dan İtfaiye müdürlüğüne moral ziyareti

Başkan Yıldırım'dan İtfaiye müdürlüğüne moral ziyareti

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, yangınlarla mücadelede özveriyle çalışan itfaiye ve orman bölge müdürlüğü personellerine moral ziyareti gerçekleştirdi.

İtfaiye Müdürlüğü ile Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı yangın ekibini ziyaret eden Başkan Yıldırım, personellere görevlerinde kolaylıklar diledi.

İtfaiyeciliğin köklü ve önemli bir meslek olduğuna dikkat çeken Başkan Yıldırım; "İtfaiyecilik çok eski bir teşkilat ve gerçekten zor olan mesleklerden bir tanesi. İnsanlara yangın, kaza ve diğer afetlerde yardımcı oluyorlar. Her türlü yangın, felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda ve mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye personeline de çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Allah bu görevlerde kendilerine kolaylıklar versin, kazasız belasız görevlerini en şekilde tamamlamayı nasip etsin. Tabi malum birkaç gün önce birçok şehrimizde yaşanan orman yangınları bizleri ziyadesiyle üzdü. Elazığ'dan da çok sayıda ekip bu yangınlara müdahale için gitti. Biz de ateşin kahramanlarına moral verme adına ziyaret gerçekleştirdik. Çok şükür çoğu yangın özverili çalışmalarla kontrol altına alındı. Devam eden yangınların söndürülme çalışmaları sürüyor. Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten muhafaza eylesin." ifadelerini kullandı.