YEREL
Giriş Tarihi : 08-08-2021 12:36   Güncelleme : 08-08-2021 12:36

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Orkun uçak seferlerini eleştirdi

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Orkun uçak seferlerini eleştirdi

Elazığ’a uçuş zulmü

İrfan ARSLAN

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun, THY’nin Elazığ uçuş saatlerini eleştirdi. Daha önce Elazığ’a günde iki gidiş iki dönüş seferi bulunduğunu belirten Orkun” Şimdi sabahın erken saatleri ile gece birer sefer konulmuş. Bu vatandaşlar için bir zulümdür” dedi.

Doğru Parti Genel Başkan Yardımcısı Cezmi Orkun uçak seferleri ile ilgili eleştirisinde “2 Ağustos 2021 günü THY ANADOLU Jet’in saat 24.00 uçağı ile Elazığ’a gitmek üzere Esenboğa Havalimanı’na geldim. Uçağın 50 dakika rötarlı olması nedeniyle Elazığ hava meydanına ertesi gün 02.07’de indim. Daha önceki zamanlarda saat 16.oo da Ankara-Elazığ ve 17.50 de Elazığ-Ankara uçak seferleri yanında yine bugün olduğu gibi gidiş gece 24.00 Ankara-Elazığ, dönüş 05.55 Elazığ-Ankara olmak üzere Ankara merkezli 2 gidiş, 2 dönüş seferleri yapılırken günümüzde uçuş saatlerinin sadece gece yarısı ve sabahın ilk saatlerine alınmasıyla vatandaşlarımız ciddi ulaşım sıkıntıları yaşamaktadır. Komşu ilimiz Malatya için uygulanan uçuşlarda da aynı durum söz konusudur.

Elazığ’a ve Malatya’ya inen yolcular arasında köylerine gitmek zorunda olanlar ile küçük çocuklu aileler ve hasta vatandaşlarımızın uçağa yetişebilmek için sabahın 3’ünde uyanarak hava meydanına gelmesi adeta bu seyahatlerinin zulme dönüşmesine sebep olmaktadır. Bu uygulamanın gerekçesini anlayabilmiş değilim. Çünkü:

· Yolcu yok denilemez insanlar yer bulamadıkları için ayrı bir sıkıntı yaşamaktadır.

· Yurt dışı aktarmalı yolcuların bu uçaklara transferi nedeniyle gece seferleri gerekli deniyorsa o zaten mevcut gündüz seferlerinin yapılmamasının gerekçesi olamaz.

Değerli vatandaşlar, “başlar ayak ayaklar baş olunca” bu plansız uygulamalara şaşmamak gerekir. Birilerinin bu durumu izah etmesi gerekmez mi? Hadi bakalım değerli yöneticiler! vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi beklemekteyim.”