YEREL
Giriş Tarihi : 11-08-2021 14:41   Güncelleme : 11-08-2021 14:56

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Metin Bulut ile ilgili gereken açıklamayı meclis kürsüsünden yapacağını söyledi. Elazığ’ın Sivrice İlçesinde yapılan deprem konutlarıyla ilgili incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Metin Bulut, burada vatandaşlarla buluşmuş ve kendisini takip eden basın mensuplarına CHP’nin Elazığ’da okul yaptırma sözünü hatırlatarak, bu sözün tutulmadığını söylemişti. Bulut’un bu açıklamasının üzerine Gürsel Erol’dan cevap gecikmedi. Erol, yaptığı açıklamada, okul yapımı için söz verdiklerini ama kendilerine 6 ay boyunca yer verilmediğini kaydetti. Gürsel Erol, açıklamasında şunları söyledi: ‘’ Dün, milletvekili Metin Bulut, bizimle alakalı ilçe başkanın önünde açıklama yaptı. Aslında onun seviyesine inmek istemem; ama bunlara cevap vermek üzüldüğümü belirtmek istemem! Bir ilin milletvekili kendi seçmenlerini bilgilendirirken yanlış bilgi vermemeli. Yalan yanlış bilgilerle insanlar farklı yönlendirilmemeli. Metin Bulut Sivrice gezisinde şöyle demiş, ‘ biz icracı bir hükümetiz. Elazığ’ın sorunlarını çözüyoruz. CHP bir yıldır iki tane okul sözü verdi. Bu okulları hala yapamadı’ yönünde aslında doğru olmayan, bir açıklama yaptı. Bir milletvekili sözlerine dikkat etmeli.  Metin Bulut, aslında Elazığ halkına, fakir fukaraya söylediği yalanlar için özür dilemeli.’’ İfadelerini kullandı.

Okul yapımıyla ilgili yaşanılan süreci de özetleyen Gürsel Erol, CHP’nin de okul yapımı önerisini ilk olarak Metin Bulut’un yaptığını anımsatarak, hemen akabinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer e konuyu ilettiğini aktardı. Bu talebe hemen olumlu yanıt verildiğini sözlerine ekleyen Gürsel Erol, ‘’ Derhal yazışmalar yapıldı. Elazığ valiliğine yazışmalar yapıldı. Bu belgeler valiliğin arşivinde kayıt olan belgeler. Yazışmalarda İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birer okul yaptırma isteklerini valiliğe bildirdiler. Aradan tam 6 ay geçti. Bakanlığa bilgi verildi ama bakanlık bu istekle ilgili yazılı veya sözlü görüş vermediği için, valilik ilgili belediyelere bir yazışma yapmadı. Bu konuyla ilgili içişleri bakanlığıyla bir görüşme yaptım, hem de mecliste konuşma yaptım. 7. Ayın 14 ünde Elazığ valiliği, İstanbul ve İzmir belediyelerine bir yazışma yaparak hangi okulların yapılacağını bildirmiştir. Yani metin Bulut un söylediği yalan gibi bir yıldır CHP li belediyeler Elazığ’da okul yapamıyor değil, tam tersine okul yapmak için CHP li belediyeler ve ben ilin milletvekili olarak, 6 ay boyunca okul yapmak için mücadele ettik.’’ dedi.

 Bu ay içinde her iki belediyeye ait teknik ekibin Elazığ’a geleceğini söyleyen Milletvekili Gürsel Erol, söz verilen okulların şehre kazandırılacağını aktardı.

Aradan geçen bir buçuk yıla rağmen hala yıkılamayan, temel atılmayan binaların olduğu, köyle evleri ile ilgili belirsizliğin olduğunu sözlerine ekleyen Gürsel Erol; ‘günü geldiğinde meclis kürsüsünden anlatacağım konuşacağım çok şey var. Bunu da Metin Bulut’un bilmesini isterim.’’ İfadelerini kullandı.