SPOR
Giriş Tarihi : 11-08-2021 16:52   Güncelleme : 11-08-2021 16:54

TFF, Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını Açıkladı

TFF, Seyircilerin Stadyumlara Giriş Şartlarını Açıkladı

İrfan ARSLAN

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2021-22 sezonunda stadyumlarda taraftarların yer alma şartlarını açıkladı. Aşısını yaptırmış kişiler HES kodlarıyla stadyumlara girebilecek, yaptırmayanlar ise maçtan 48 saat önce PCR testi yaptırarak girebilecek.

TFF'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: Süper Lig ve TFF 1. Lig için seyircilerin stadyumlara girişleri şu şekilde olacak.

Seyircilerin stadyumlara girişleri, HES/Passolig entegrasyonu ile Passolig üzerinden alınan biletler ile yapılır. Bilet alacak kişilerin, HES kodu bilgilerine Passolig’in ulaşmasına onam vermesi gerekmektedir. HES uygulaması ile COVID-19 aşıları kontrol edilen ve HES'in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilirler. Aşı olmamış ve COVID-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir. COVID-19 geçirmiş ancak müsabaka tarihi itibarı ile henüz aşı takvimini tamamlamamış seyirciler HES onayı ile stadyuma girebilirler.

Seyircilere yönelik HES uygulama sorgulamaları Süper Lig ve TFF 1. Lig için Passolig ile yapılacaktır. TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig için ise seyircilerin stadyumlara girişleri şu şekilde belirlendi.

 Seyircilerin stadyumlara girişleri Süper Lig ve 1. Lig için belirlenen şartlar dahilinde ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü ile yapılır. - Aşı olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyaçları yoktur. - COVID-19 geçirmiş seyircilerin 180 gün süre ile test yaptırmalarına gerek yoktur.