YEREL
Giriş Tarihi : 13-08-2021 13:53   Güncelleme : 13-08-2021 13:53

Mustafa Kemal OrtaOkulu Eğitime Hazır

Mustafa Kemal OrtaOkulu Eğitime Hazır

İrfan ARSLAN

24 Ocak 2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremin ardından ağır hasar alan ilimizin eğitim kurumlarından biri olan Mustafa Kemal Ortaokulu yeniden yapılarak yeni eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirildi.

Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, depremin ardından yeniden yapılması gereken okullardan biri olan Mustafa Kemal Ortaokulu binasının son durumu gezerek Okul Müdürü İbrahim Bişi’den bilgi aldı. İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk “24 Ocak Elazığ depreminin ardından ağır hasar gördüğü için yıkımı gerçekleştirilen tarihi Mustafa Kemal Ortaokulu binası hayırsever Kolin İnşaat tarafından aslına uygun bir şekilde yeniden yapılarak müdürlüğümüze teslim edildi.

Yeni yapılan okulu gezdik ve gerçekten yeni eğitim yılına hazır olduğunu gördük. İlimizde yeni eğitim ve öğretim yılının en iyi şekilde başlamasını sağlamak adına gerekli çalışmalar yapılmaya devam ediliyor. Hedefimiz yapımı planlanan ve çalışmaları devam eden çok önemli bir bölümünde çalışmaların tamamlanma noktasına gelinen okullarımızı eğitim ve öğretim yılında açılışını yaparak öğrencilerimizi yeni okullarında karşılamak.” dedi