YEREL
Giriş Tarihi : 16-08-2021 09:50   Güncelleme : 16-08-2021 09:50

Uçak Kazasında Ölen Mirzaoğlu’nun Cenazesi Elazığ’a Getirildi

Uçak Kazasında Ölen Mirzaoğlu’nun Cenazesi Elazığ’a Getirildi

Kahramanmaraş'ta orman yangını söndürme çalışması sırasında kaza kırıma uğrayan uçakta görevli Serkan Mirzaoğlu’nun cenazesi Elazığ’a getirildi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından Rusya'dan kiralanan ve Adana Orman Bölge Müdürlüğü hizmetinde kullanılan yangın söndürme uçağı ile Kahramanmaraş'taki orman yangınına dün müdahale esnasında irtibat kesilmiş, bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edilerek uçakta bulunan 8 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Hayatını kaybeden Elazığlı Pilot Serkan Mirzaoğlu’nun cenazesi otopsi işlemleri için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na getirildi. Otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından Elazığlı Pilot Serkan Mirzaoğlu ve diğer görev arkadaşları için Adana Orman Bölge Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Törenin ardından Serkan Mirzaoğlu’nun cenazesi Elazığ’a getirildi. Merhum Mirzaoğlu’nun cenazesini Elazığ Havalimanı'nda CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner ve akrabaları karşıladı. Merhum Serkan Mirzaoğlu’nun Cenaze Namazı, pazartesi günü Öğle Namazını Müteakip İmamı Azam Camii'nde kılınacak