YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2021 19:29   Güncelleme : 23-08-2021 19:29

Başkan Ateş: Pertek Köprüsü Elazığ Ve Tunceli Halkımızın Beklentisidir

Başkan Ateş: Pertek Köprüsü Elazığ Ve Tunceli Halkımızın Beklentisidir

Dezapar Elazığ İl Başkanı Nihat ATEŞ, Pertek Köprüsü ile alakalı olarak bir basın bildirisi yayınladı. Ateş açıklamasında şunları ifade etti:

"Karadeniz Bölgesini en kısa yoldan Akdeniz'e bağlayacak güzergâh üzerinde bulunan Pertek Köprüsü projesinin ivedi olarak hazırlanıp ihalesinin yapılması Elazığ ve Tunceli halkımızın beklentisidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız, 2004 ve 2011 yıllarında Elazığ’da gerçekleştirilen mitinglerde Elazığ halkına Pertek Köprüsünün en kısa sürede yapılacağı müjdesi vermişti. Aynı dönemde AKP Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Necati Çetinkaya da Pertek Köprüsünün yapılacağı hususunda Elazığ ve Tunceli halkına taahhütte bulunmuştu.

Binali Yıldırım Da Söz Vermişti

2018'in Haziran ayında, Tunceli Seyit Rıza Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan dönemin Başbakanı Binali Yıldırım; 'Boğazın Yavuz Sultan Selim Köprüsü var da Pertek'in köprüsü olmaz mı? Elbette olur. İnşallah onu da yapacağız' ifadelerini kullanmıştı.

Ancak verilen sözlerin üzerinden 17 yıl geçmesine rağmen Pertek Köprüsü yapılmadı. Halka verilen sözler unutuldu."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen ATEŞ sözlerini şöyle sonlandırdı;

"Sayın Cumhurbaşkanımızı verdiği sözün gereğini ifa etmeğe çağırıyoruz. Devlet ciddiyeti bunu gerektirir. Seçim mitinginde halka köprü sözü verip karşılığında vatandaşın oyunu aldınız. Sonra da verdiğiniz sözün gereğini ifa etmediniz. Elazığ ve Tunceli halkının balık hafızalı olduğunu mu sanıyorsunuz? Halkımız ilk seçimde tutulmağan sözlerin hesabını sandıkta soracaktır."