SPOR
Giriş Tarihi : 30-08-2021 15:15   Güncelleme : 30-08-2021 15:15

Kuraş Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

Kuraş Türkiye Şampiyonası Tamamlandı

İrfan ARSLAN

Karaman'da 26 Ağustos Perşembe günü başlayan Kuraş Türkiye Şampiyonası ve Milli takım seçmelerinde Elazığlı sporcular şampiyonadan 2 gümüş bir bronz madalya kazanarak ayrıldı.

Şampiyonayı, Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kemal Kaya 60 kg Türkiye ikincisi, Bordo 23 Spor Kulübü sporcusu Mustafa Furkan Güven 81 kg Türkiye üçüncüsünü olmuştu. Bugün gerçekleşen müsabakaların son gününde Bordo 23 Spor Kulübü sporcusu Okan Takansak 100 kg Türkiye ikincisi olmuştur. Ayrıca Murat Demirel 66 kg Türkiye dördüncüsü, Mehmet Yılmaz 90 kg Türkiye beşincisi olarak tamamladılar.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN şampiyonanın ardından yaptığı değerlendirmede şunları söyledi. "Karaman'da gerçekleşen Kuraş Türkiye Şampiyonası ve Milli takım seçmelerinde toplamda iki gümüş bir bronz madalya ve bir Türkiye dördüncülüğü, birde Türkiye beşinciliği ile İlimizi temsil eden Gençlik ve Spor kulübü sporcuları ve Bordo 23 Spor Kulübü hoca ve antrenörlerine, sporcularına emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Son dönemlerde içinde bulunduğumuz tesisleşme ile birlikte başarılı ve güzel sonuçlar almaya devam ediyoruz. Gerek Milli takıma vermiş olduğumuz sporcular gerekse Türkiye dereceleri bunun en güzel göstergeleri. Umarım ilerleyen yıllarda da başarılı ve azimli çalışmalarımız ile bu güzel sonuçlar artarak devam edecektir."