YEREL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 19:55   Güncelleme : 02-09-2021 19:55

El-Hak ‘tan Gündeme İlişkin Açıklamalar

El-Hak ‘tan Gündeme İlişkin Açıklamalar

Elazığ Hak, Adalet ve Kardeşlik Platformu Dönem Sözcüsü Emrah Seçer, zorunlu PCR testinin dayatma olduğunu savundu. Seçer, son dönemlerde mültecilere yönelik dışlayıcı söylemleri de El-Hak olarak onaylamadıklarını kaydetti.

Elazığ Hak, Adalet ve Kardeşlik Platformu tarafından düzenlenen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuldu.

EL-HAK Platformu Dönem Sözcüsü Emrah Seçer, zorunlu PCR testinin dayatma olduğunu, aşı yaptırmayanların ötekileştirilmemesi gerektiğini savundu.

Seçer konuşmasında; “Yeni eğitim öğretim döneminde aşı yaptırmayan öğretmenlere haftada 2 kez PCR testinin yaptırma zorunluluğunun bir dayatma olduğunu düşünüyoruz. Aşı ile ilgili bilim adamlarının söyledikleri dikkate alınmalı ancak Anayasal güvence altında bulunan insanın vücut dokunulmazlığı ile ilgili bir dayatmaya asla gidilmemelidir. Aşı savunucuları ve aşı karşıtları gibi bir ayrışmanın ve aşı yaptırmamayı tercih edenlerin doğru olmadığını düşünüyoruz.”dedi.

Son dönemlerde artan mültecilere yönelik dışlayıcı söylemleri onaylamadıklarını belirten Seçer; “Bu milletin değerleri insanlığa karşı merhametli olmayı ve Müslümanları kardeş bilerek yalnız bırakmamayı gerektirmektedir. Bu nedenledir ki dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın bütün Müslümanları kardeş biliyoruz.” Dedi.

Emrah Seçer, dünya gündemine de değinerek, Amerika Birleşik Devletleri’nin Afganistan’ı terk etmesini olumlu bularak, Taliban yönetimine Türkiye’nin destek vermesini istedi. Seçer, Şehit Seyyid Kutub ve Şule Yüksel Şenler’i de rahmetle andı.