SPOR
Giriş Tarihi : 04-09-2021 20:55   Güncelleme : 04-09-2021 20:55

Türkiye Boks Şampiyonası Başladı

Türkiye Boks Şampiyonası Başladı

İRFAN ARSLAN

Türkiye Boks Federasyonu tarafından düzenlenen Ahmet Uygur Boks Türkiye Şampiyonası Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda başladı.

Sportif müsabakalar ve beraberinde getirdiği hareketlilik şehrimize yansıyor. 03-09 Eylül tarihlerinde İlimiz Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda gerçekleşecek olan müsabakalara 61 ilden 133 bayan 409 erkek olmak üzere toplam 542 sporcu katıldı.

Açılış: İl protokolü, sporcular, antrenörler ve hakemlerin katılımı ile açılış seremonisi, saygı duruşu, İstiklal Marşının okunması, açılış konuşmalarının yapılmasıyla gerçekleşti.

Ayrıca Açılış seremonisinde Elazığlı sporcularımız geçtiğimiz günlerde vefat eden Milli Boks antrenörlerimizden Oral Arslan hocalarını unutmayarak hocaları adına pankart açtılar.

 81 ili gezdim dolaştım. Zaman oldu çok şöhrete ulaştım. Çok ellerde çok işlere karıştım. Vatanın elleri çok güzel ama Gakkoşlar diyarı Elaziz başka diyerek açılış konuşmasına başlayan Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp ÖZGEÇ" Öncelikle birkaç gün önce kaybettiğimiz aile dostum Milli sporcu Oral Aslan'a Allah'tan rahmet diliyorum. Boks camiası olarak sporcu, antrenör, kulüp temsilcileri ile birlikte yaklaşık 800 kişi buradayız. 800 kişiyi ağırlamak çok kolay değil. Hele ki pandemi döneminde hiç kolay değil. Bizi sporcularımızı burada ağırlayan Elazığ’ımızın en üst düzeydeki bürokratından en alttaki memuruna kadar herkese teşekkür ediyorum.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren," Sayın Başkan kıymetli hazirun Elazığ dört bin yıllık kültüre sahip özellikle alt yapısıyla üst yapısıyla bir çok güzelliği ve zenginliği içinde barındıran ilimizi. Tabi bu zenginlikler içerisinde sporun özelliklede boksun çok farklı bir yeri var. Yıllarca İlimizde özellikle Milli formayı giymiş Milli Bayrağımızı gönlere çekmiş ulusal ve uluslararası arenada çok kıymetli boksörler gelip geçti. Gerçekten Federasyonumuzda çok önemli görevler aldılar. Elazığ da boksun çok önemli bir yeri var. Bugün başkanımla birlikte Elazığ da ilk ziyaretimizi Oral Aslan abimizin evine yaptık. Ben Başkanıma düşüncesinden ve nezaketinden dolayı teşekkür ediyorum. İlimize gelmiş olan bütün misafirlerimize ben hoş geldiniz diyorum. Ben bir kez daha buraya kadar gelmiş bize bu turnuvayı layık görmüş Federasyonumuza emeği geçen özellikle paydaş kurumlarımıza kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyorum.