YEREL
Giriş Tarihi : 05-09-2021 12:47   Güncelleme : 05-09-2021 12:47

Deneyap Atölye Ekibi, Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne Katıldı

Deneyap Atölye Ekibi, Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği'ne Katıldı

Diyarbakır’da tüm Gökbilim meraklarını bir araya getiren, 2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği halka açık olarak başladı. Ekinliğe Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Gençlik Merkezi olarak Deneyap Atölye ekibi de katıldı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliği tüm Gökbilim meraklılarına açık olarak bilim ve toplumu buluşturdu. Aynı zamanda çeşitli atölye etkinlikleriyle alana kurulan stantlarda biz de Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezi olarak Deneyap Atölye ekibimizle bu güzel etkinlikte yerimizi aldık. Birçok etkinlik çadırının yanında, Elazığ Gençlik Merkezi Deneyap koordinatörü, 2 Robotik kodlama ve Tasarım Eğitmeni, Bir Gençlik Lideri ve bir de gönüllü genç olarak yer aldık. Stantımız çocuklar ve ebeveynler tarafından aşırı ilgi gördü. Çocuklar kendi ahşap hayal ettikleri şekilleri ahşap tornalar yardımıyla tasarladılar. Böylece hem el becerilerini arttırıp hem de deneyap tasarım dersinin alt yapısını bir nebze öğrenmiş oldular. Ekibimizin gece olunca da gökyüzü gözleme fırsatı oldu” ifadelerine yer verildi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren bilim alanında yapılan teknolojik gelişmelerin çocukların bireysel gelişim düzeyine katkı sunduğunu belirterek “2021 Uluslararası Diyarbakır Zerzevan Gökyüzü Gözlem Etkinliğinde görev alan tüm arkadaşlarıma başarıyla bizi orada temsil ettikleri için başta gençlik merkezimiz idarecilerine ve görev alan tüm diğer arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.