YEREL
Giriş Tarihi : 06-09-2021 12:55   Güncelleme : 06-09-2021 13:04

Bahçeşehir Koleji Yeni Eğitim Öğretim Yılına Güvenle Başladı

Bahçeşehir Koleji Yeni Eğitim Öğretim Yılına Güvenle Başladı

Esma Yıldırım

 Türkiye  genelinde 2021-2022 eğitim ve öğretim yılının ilk ders zili çaldı. Haftada beş gün olmak üzere öğrenciler tekrardan yüz yüze eğitime başlayarak okullara kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Öğrencilere kavuşmanın heyecanını yaşayan bahçeşehir koleji kampüs müdürü Fethi Ahmet Gür öğrencilerle tekrardan eski günlerine kavuştuklarını ifade ederek, öğrenciler olmadan okulun olmasının bir anlamı olmadığını vurguladı.

Fethi Ahmet Gür, okullarında maske mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ettiklerini belirterek, yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere hayırla vesile olmasını diledi.

ÖĞRENCİLER OKULUMUZUN EN DEĞERLİ PARÇALARIDIR

Bahçeşehir koleji kampüs müdürü Fethi Ahmet Gür açıklamasında:

Yıllardır bu mesleğin içindeyim. Bu yıl Bahçeşehir kampüsünün müdürlüğünü yapmaktayım. Yaklaşık bir buçuk yıldır çocuklarımızdan oldukça uzak kaldık. Hem onlar bizi özledi hem de biz onları çok özledik. Ama tüm dünyayı saran korona virüs yüzünden çocuklarımızla kavuşamadık. Onlarla uzaktan eğitimle devam etmek zorunda kaldık. Okulların açılması ile oldukça mutluyuz. Tekrardan o heyecanlı günlere kavuştuk. Çünkü okullar çocuklar varsa okuldur. Öğrencilerimiz olmadan okulun olmasının bir anlamı kalmıyor. Onlar bizim geleceğimiz ve en değerli varlıklarımızdır. Şu an da onlarla bir araya gelmenin mutluluğunu fazlası ile yaşıyoruz. Onlar gibi biz de heyecanlıyız ifadelerine yer verdi.

OKULUMUZ DA HER TÜRLÜ TEDBİRLERİ ALDIK

Okul da korona virüs ile ilgili her türlü tedbirleri alarak yeni eğitim ve öğretim dönemine başladıklarını ifade eden Bahçeşehir koleji kampüs müdürü Fethi Ahmet Gür, Okulumuzda maske mesafe ve hijyen kurallarına uyularak hareket ediyoruz. Öğrencilerimizin yanı sıra öğrencilerimizle birlikte gelen velilerimiz de bu kurallara dikkat etmesi hususunda uyarıyoruz. Velilerimizi iç işleri bakanlığının yayınladığı genelge doğrultusunda randevu ile alıyoruz. Velilerimizi kesinlikle dersliklere çıkarmıyoruz. Çocuklarımızın sınıftaki oturma düzenleri masa aralarında ve yanlarında bir boşluk kalacak şekilde oturtuyoruz. Sınıflarımızda öğrenci sayılarımız az seviyede. Yeni eğitim ve öğretim yılının tüm öğrencilere ve velilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ifadelerine değindi.