YEREL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 19:05   Güncelleme : 07-09-2021 19:08

Başkan Kangal’dan Önemli Açıklama

Başkan Kangal’dan Önemli Açıklama

DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonlarında yaşanan yol sorunu ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada gündem olan Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonlarında yaşanan yol sorunu ile ilgili DEVA Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal basın açıklamasında bulundu.

Başkan Kangal açıklamasında, Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonları ile ilgili yeterli adımların atılmadığını söyledi.

Kanyonların turizm açısından büyük öneme sahip olduğunu söyleyen Başkan Kangal; “Yaklaşık 9 milyon yıllık bir tarihe sahip olan ve Dünyanın en yeni keşif noktalarından biri olan Saklıkapı ve Kara Leylek Kanyonları, şehrimiz için bulunmaz bir değer niteliğinde. Aslında sadece Elazığ için değil, ülkemizin turizmi açısından da çok önemli bir kazanım olan bu kanyonların hakettiği değere ulaşması, şehrimizle beraber ülkemizin de tanıtımı için büyük bir fırsat.  Ancak her alanda olduğu gibi turizm alanında da kötü yönetim bu fırsatları atıl duruma itmiş, şimdiye kadar olumlu sayılabilecek yeterli adımlar atılamamıştır.” İfadelerini kullandı.

DEVA Partisi İl Başkanı Kangal açıklamasını şöyle sürdürdü; “İlk zamanlarda heyecanlı bir çıkış yakalanmış, ancak son zamanlarsa akıl almaz bir şekilde unutulmuştur. Bugün merak edip o bölgeye gitmek isterseniz, şaşkınlık içinde geri dönme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü kanyonlara gidiş için yol yok! Evet, dünya çapında bir turizm mekanı düşünün ki, gidecek yol bulamıyorsunuz. Ziyarete gidenler, yaklaşık 5 km’lik bir yolu yaya yürümek zorunda kalıyorlar. Geçenlerde gündeme düşen görüntülerde, bir turist kafilesinin traktör römorklarıyla taşındığını görünce, il yöneticilerinin şehrimizin imajını nasıl ayaklar altına aldığına bir kez daha şahit olduk gerçekten. Bu konu defalarca gündeme gelmesine rağmen,  duyarsız davranıp gözlerini kulaklarını kapayan ve bu şehrin asıl sıçrama noktasının turizm olduğunu henüz anlayamamış olan yöneticilerimizin, artık doğru hamle ve yatırımlarla bu müthiş doğa harikasını dünya turizmine bir an önce kazandırmaları tarihsel bir sorumluluktur.”