YEREL
Giriş Tarihi : 07-09-2021 22:29   Güncelleme : 07-09-2021 22:33

AFAD Neyin Kafasında?

AFAD Neyin Kafasında?

24 Ocak 2020 depreminin ardından sıkıntıları çözülmeye çalışılan depremzedelerin ilk muhatap olduğu kurumlardan biri konumunda ki AFAD vatandaşa ilgi ve sevgi göstermek yerine Külhanbeyliği ile efelenmekte, çözüm yerine duyarsızlık sergilemekte.

Son yıllarda ilimizde yapılan en önemli kurum binalarından biri olan AFAD il Müdürlüğü yeni yerine taşınınca şehir merkezine olan uzaklığı buraya işlem görmek için gelen vatandaşların yeni sıkıntı yaşamasına de neden oldu. AFAD İl Müdürlüğüne giden bir vatandaş burada ki işlerini çözümlemek için kendisinden istenen belgelerin  fotokopilerinin  çekilmesini yetkililerden talep ederken,  kendisine yardımcı olunmasını talep ettiği  AFAD Çalışanlarının hakaret derecesine varan tepkisi ve bir çalışan Vatandaşın üzerine yürümesi görüntülere yansıdı.

Hizmet bu mu dur? Devlet yöneticilerinin vatandaşları kucaklayın onların problemlerinin çözümünde yardımcı olun çağırısına rağmen, vatandaşların muhatap kaldığı davranış yetkilileri harekete geçirecek mi?

Çözüm yerine çözümsüzlükler devam edecek mi? Vatandaşlara çözüm yerine çözümsüzlük ve sert tutum sürecek mi? İlin yöneticileri ve siyasetçiler bu tablo karşısında nasıl bir tepki verecek?

AFAD hantallaşmış yapısından kurtarılacak mı? Vatandaş ile iletişimde gerekli önlemler alınacak mı?

Yoksa depremin ardından Vatandaşların sürekli sorun yaşadığı AFAD yine AFAD’ lığına devam edecek mi?