YEREL
Giriş Tarihi : 08-09-2021 23:11   Güncelleme : 08-09-2021 23:11

Doğruyu Söyledi Cezayı Yedi

Doğruyu Söyledi Cezayı Yedi

İrfan ARSLAN

Elazığ’ın Baskil ilçesinde Vali Çetin Oktay Kaldırım tarafından tespit edilen ve gündeme taşınarak, ülke gündemine oturan ve Atlas dergisinin kapağına konu olan Kanyonları görmeye gelen 35 Bayan Turisti kanyonlara taşıyan Baskilli vatandaşa cezai işlem uygulandı.

Elazığ Valiliği tarafından yapılan “ Doğrusunu bilelim” açıklamasında son günlerde haberlere konu olan bölgenin Elazığ Sınırları içinde olmadığı, Malatya ili sınırları içinde olduğu açıklanmıştı. Ancak aynı gün içinde Baskil ilçesinde, karayoluyla gelip kanyonlara gitmek isteyen tur otobüsündeki 35 bayanı traktörü ile kanyonlara ulaştırma adına taşıyan vatandaşa, Jandarma tarafından 650 TL cezai işlem uygulandı.

Bu kanyonlara gelen ziyaretçileri taşınma işlemi Elazığ’da değil de Elazığ Valiliğinin yaptığı Doğrusunu Bilelim açıklamasında denildiği gibi Malatya’da olmuş ise Baskil de ki vatandaşa neden Elazığ Jandarmasınca 650 TL ceza yazıldı?

Taşıma işlemi Elazığ sınırları içinde ise Elazığ Valiliğince neden Doğrusunu bilelim açıklaması yapıldı?

Baskil’de, kanyonları ziyarete gelen ancak yolun stabilize olmasından dolayı otobüsün gitmeyeceğinin belirtilmesi üzerine gelenleri,  il turizmine katkı için gelen bayanları kanyonlara traktörü ile taşıma hizmetini bu il için veren Vehbi Genç’e yazılan 650 TL. Tutarında ki ceza kamuoyunun vicdanını sızlattı.