YEREL
Giriş Tarihi : 10-09-2021 13:23   Güncelleme : 10-09-2021 13:23

Elazığ SGK İl Müdürlüğü 7. Oldu

Elazığ SGK İl Müdürlüğü 7. Oldu

İrfan ARSLAN

Sosyal Güvenlik Kurumu Elazığ il Müdürlüğü, 12 kriter üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda Türkiye’de ki en başarılı 7. İl oldu. M.Sıtkı Erman’ın SGK İl Müdürlüğü görevine atanmasının ardından yaptığı başarılı çalışmalar ile Müdürlüğün çalışmalarını artıran ve bunun sonucunu en başarılı 7. İl olarak aldı.

SGK Elazığ İl Müdürlüğü, Türkiye’deki En Başarılı 7. İl Müdürlüğü Oldu Başarılı çalışmalara imza atan SGK Elazığ İl Müdürlüğü, yapılan incelemeler ve puanlamaların ardından Türkiye’nin en başarılı 7. İl Müdürlüğü seçildi.

SGK Elazığ İl Müdürü Sıtkı Erman yönetimindeki SGK Elazığ İl Müdürlüğü önemli bir başarıya imza attı. 81 ilin yer aldığı araştırmada belirlenen kriterler ve puanlandırmayla SGK Elazığ İl Müdürlüğü Türkiye’nin en başarılı 7. SGK İl Müdürlüğü oldu. 2021 yılı Ağustos ayı itibariyle yapılan değerlendirmelerde; “evraklara verilen cevap süreleri”, “Borcu yoktur yazılarına ortalama cevap verme süresi”, “Geriye yönelik teşvikli bildirgelerden işlemi tamamlananların oranı”, “Hatalı teşviklerin düzeltilme oranı”, “Elektrik kesintisi veya Türk Telekom kaynaklı arızalar nedeniyle yaşanan kesinti süresi”, “EK-9 kapsamındaki sigortalılar için yapılan başvuruların sisteme girilme süresi”, “Alo 170 çağrı merkezince yönlendirilen çağrılara cevap verme süresi”, “Gizlilik kararlarının sisteme ortalama girilme süresi”, “4/B ortalama aylık bağlama süresi”, “4/A ortalama aylık bağlama süresi”, “Diğer il müdürlüklerinden gelen, hizmet bildirme talebine ortalama cevap verme süresi”, “E Haciz isteklerinin gönderilme oranı”, “Geçici iş göremezlik ödeneklerinin ödenmesine ilişkin ortalama işlem süresi”, “Toplam personel sayısının, norm kadro personel sayısına oranı” gibi kriterler yer aldı.

Toplamda 12 kriterin bulunduğu incelemeler neticesinde Elazığ SGK İl Müdürlüğü önemli bir başarıya imza attı. SGK Elazığ İl Müdürlüğü vatandaşa hizmet kalitesi noktasında Türkiye’de onlarca ili geride bırakarak en başarılı 7. İl Müdürlüğü oldu.