YEREL
Giriş Tarihi : 11-09-2021 11:21   Güncelleme : 11-09-2021 11:35

Heyecanla Beklenen Festival Gerçekleşti

Heyecanla Beklenen Festival Gerçekleşti

ESMA YILDIRIM

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası tarafından valilik, ve Elazığ TSO'nun desteğiyle Geleneksel Salçalı Köfte Festivali'nin bu sene 3'üncüsü düzenlendi.

Çayda Çıra Halk Oyunları gösteri ile başlayan festivalin açılışına Vali Vekili Abdulkerem Abbasoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, kurum müdürleri, vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Valilik meydanında düzenlen festivalin ilk gecesinde sanatçı Ece Mumay sahne aldı. Yoğun ilgi gören konserde ünlü sanatçıya vatandaşlar da eşlik ederek şarkıları birlikte söyleyerek unutulmaz bir gece yaşandı.

“Festivalleri Özlemiştik”

Güzel bir festival gerçekleştirdiklerini belirten Vali Yardımcısı Yunus Emre Vural, Sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum. Zira 24 Ocak depremi ve hemen ardından yaşanan pandemi sebebiyle böyle akşamları özlemiştik. Sizlerle birlikte festivalleri özlemiştik. Bu güzel festival ve gecede emeği olan herkese şükranlarımızı arz ediyorum'' ifadelerini kullandı.

"Elazığ’a Hizmet Etmek İçin Her Göreve Hazırım"

CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol gençlere seslenerek şu ifadeleri kullandı,”Siz Türkiye’nin umudusunuz. Sizler burada coşkuyu, heyecanı, mutluluğu yaşamak için buradasınız. Biz de sizlerle aynı ortamda aynı havayı teneffüs ederek, sizlerle aynı coşkuyu yaşamak istiyoruz. Bu festival günlerini özlemiştik.Pandemi sürecinde evlere kapandık, tedbirlerle yaşamaya alıştık. Bu ile hizmet için her göreve hazırım” dedi.

“Salçalı Köfte Elazığ’a Ait Bir Köftedir”

Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan da, Salçalı Köfte Festivali'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlediklerini belirten Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası Başkanı Zülfü Tarhan, ''Geleneksel Salçalı Köfte Festivalimiz başladı. Bu festivali düzenlememizdeki amacımız, ilimizin kültürel ve gastronomi turizmi anlamında ürünlerimizi tanıtmak. Festivalimiz 3 gün boyunca devam edecek. Bugün itibariyle festivalimizin startını verdik. Görüldüğü üzere alanda ilimizin gastronomisini tanıtan birçok firmamız var. Birçok yöresel ürünümüzü sergiliyoruz. Festivalde ziyaretçilerimizi ağırlayacağız. Ulusal sanatçı konserlerimiz olacak. Birlikte çok güzel vakit geçireceğiz. Vatandaşlar festivalin ismini duyduğu zaman ilgi göstermeye başlıyor. Vatandaşlarımız alanda birçok noktada stantlarımızı geziyorlar. Meşhur salçalı köftemiz tamamen yapımıyla, sunumuyla ve en önemlisi lezzetiyle tamamen Elazığ’ımıza ait bir köfte çeşidi. Türkiye’nin başka hiçbir ilinde böyle bir lezzet, bir köfte yok. 2019 yılında Gakkoşlar diyarı Elazığ artık festivaller şehri olarak anılacak demiştik. Bugün festivalin 3'üncüsünü gerçekleştiriyoruz. Yoğun katılımdan dolayı herkese teşekkür ederim. Özellikle bu festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen Elazığ Valiliğine, ilimiz milletvekillerine ve tüm kurum müdürlerimize teşekkür ederim. İnşallah gelecekte Elazığ’ı gastronomi alanında bir numara yapacağız'' şeklinde konuştu.