YEREL
Giriş Tarihi : 12-09-2021 15:59   Güncelleme : 12-09-2021 16:04

Milletvekili Erol: Elazığ Neredeysen Bizde Ordayız

Milletvekili Erol: Elazığ Neredeysen Bizde Ordayız

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Peynirli Ekmek Festivali gerçekleştirildi. CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’da Peynirli Ekmek Festivaline katılarak Ankara’da Elazığlı vatandaşlarla bir araya geldi.

Ankara Elazığ Kültür Derneği tarafından düzenlenen Peynirli Ekmek Festivali ve bu tarz etkinliklerin Elazığ ve kültürünün tanıtımı noktasında önemli olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol; “Bu tür etkinliler ilimiz için çok anlamlı. Bu etkinliklere katkı veren herkese canı gönülden teşekkür ederim. Tabi doğal olarak her ilde, o ilin kültürünü, geleneklerini, dostluk ve hemşerilik ilişkilerini yaşatmak için dernekler kurulur. Kendi illerini tanıtmak için onlar yalnızca sosyal ve kültürel etkinlikler yaparlar. Elazığ milletvekili olduğum günden bu güne kadar Türkiye genelindeki bütün Elazığlı derneklerin etkinliklerine katılıyorum ve hepsini canı gönülden kutluyorum. Yalnızca gelenek ve kültürümüzü yaygınlaştırmak için değil ülkenin genel sorunları ile ilgili, toplumsal barışa katkı sunmak ile ilgili birçok etkinlikler yaptılar.” Dedi.

“Etkinlikler, İlimiz Ve Ülkemiz Açısından Son Derece Anlamlıdır”

Daha önce yapılan ve yeni dönemde yapılması planlanan etkinliklerden de bahseden Elazığ Milletvekili Gürsel Erol; “Bundan yaklaşık bir hafta önce İstanbul’da Elazığ Dernekler Federasyonlar Derneği (ELFED) başkanını Faik İçmeli başkanlığında Elazığ’daki şehit alilerimizi İstanbul’a götürerek o alileri birazda olsa evlatlarını vatan için kaybetme duygusundan uzaklaştırarak onlara devlet, millet ve halk adına sahiplenme duygusunu yaşattılar. O son derece güzel bir etkinlik. Geçen yıl yine ELFED Karacahmet Dergahı ile birlikte Türkiye’deki Semahlar ile ilgili bir program yaptılar. Bu sene aynı şekilde önümüzde ki dönem İstanbul’da Harbiye Açık Hava Tiyatrosunda yapacağız. Ekim ayında burada Çankaya Belediyesi, ve Elazığ Valiliğimiz ve Elazığ Esnaf Odalarımızın katkısıyla yöresel ürünlerimizin tanıtılması ve pazarlanması adına Ankara’da etkinliklerimiz olacak.  Bu ayın 23’ünde yine Ankara Vakfımız İzmir’de “Harput Senfoni Orkestrası’’ sunumu ve gösterisi olacak. Bunlar tek başına ayrı ayrı değerlendirdiğiniz zaman sıradan etkinlikler olsa da aslında ilimiz ve ülkemiz açısından son derece anlamlıdır.” İfadelerini kullandı.

“Elazığlı Derneklerimiz İnanın Türkiye’nin Geleceği İçin Bir Umut”

Genç neslin gelecek ile ilgili kaygıları olduğunu belirterek, bu sorunu nasıl yenmemiz gerektiğini konuşmalıyız diyen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol; “Bu gün Türkiye’nin morale ihtiyacı var. Bu gün insanların gelecekle ilgili umuda ihtiyacı var. Artık karamsar tabloları çizmeden, geçmişteki kötü örnekleri önümüze koymadan insanlarımıza daha mutlu daha refah ve yurttaşlık haklarını ve özgürlük alanlarını genişlediği bir ülkeyi nasıl yaratabiliriz? Gençlerimize iş, aş nasıl verebiliriz? İnsanlarımızın eğitimine katkıyı nasıl sunabiliriz? Evde işsiz oturan çocukları, anneleri ve babaları gördüğü zaman onlar kahrolmasın diye gençlerimize iş alanlarını nasıl yaratabiliriz? İnsanlarımızın gelecek ile ilgili kaygılarına yenmelerine nasıl katkı verebiliriz? Bunları konuşmamız lazım. Olumsuzluklar ve yanlışlıklar üzerinden umutsuzluğu tarif etmek yerine ülkemizin değerler, milli duruşuna, yurttaşlarımızın devletine ve vatanına olan bağlığını, sadakatini konuşarak geleceğe yönelik bu ülkenin gençlerimiz ve insanlarımız için yeni umutlar tarif etmesi lazım. Elazığlı derneklerimiz, vakıflarımız ve federasyonlarımız inanın Türkiye’nin geleceği için bir umut. Çünkü, Türkiye’deki bütün toplumsal sorun ve olaylara, kültürümüzün zenginliğiyle, geleneklerimizin, göreneklerimizin zenginliğiyle ilgili bulundukları her yerde katkı sunuyorlar. Öncelikle bu alanı tahsis eden Kahramanlardan Belediye Başkanımızı, kaymakamımıza, ayrıca bu etkinliğin sponsorluğunu yapan Prof. Dr. Yasemin Açık hanımefendiye canı gönülden teşekkür ederim. Elazığ Kültür Dernek Başkanımız Mehmet beye, Federasyon başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.