YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 13:19   Güncelleme : 13-09-2021 13:30

Salçalı köftenin Corona üzerindeki etkisi bilimsel olarak kanıtlandı. 3 doz halinde uygulanacak bu yemek, bir de şenlikle taçlandı mı evvel Allah kimseye bir şey olmaz.  Tam, ekmeği fazla bir de yarım! Ece Mumay’da, ‘gelmem geri geri geri’ dedi mi, o kalabalıkta maskesiz gençlere, değil Corona, delta varyantı bulaşsa ne yazar.

Şakası bir yana da biri de çıkıp demedi ki ‘ ya hu Lokantacılar Odası Başkanı, sen ne yapıyorsun?’

Hadi Zülfü Tarhan düşünemedi, sayın valim, haşmetli belediye başkanım, kıymetli milletvekillerim, sizin de mi aklınıza gelmedi, binlerce kişinin katıldığı konserde bu salgının yayılma hızı kaç kat artar diye? Maalesef gelmedi.

 Geçtiğimiz günlerde Bakan Fahrettin Koca, twitter hesabından çok önemli bir açıklamada bulundu. Son bir haftanın değerlendirmesinin yapıldığı paylaşımda, Elazığ’ın salgında en çok artışın yaşandığı ikinci il olduğu duyuruldu. Yani kırmızı alarmın bizler için çaldığını belirtti. Üstüne üstlük aşıda da maalesef çok gerideyiz. Peki, bunca aleyhimize yaşanan gelişme varken, salçalı köfte festivali yapmak neyin nesi. Olmasaydı bir şey mi eksilirdi bizden? Bu nasıl bir basiretsizlik? Bu nasıl bir vurdumduymazlık?  Gerçekten tam olarak akıl tutulması dediğimiz yerdeyiz. Bir de covite yakalandık mı ne ala! hadi yeniden en başına dönelim. yeniden okullar, iş yerleri kapatılsın, vatandaş perişan olsun. sonrasında da  köfteleri lokantacılar odasından yeriz; Tam, ekmeği fazla, yarım…