YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2021 22:42   Güncelleme : 13-09-2021 22:42

Hiç Yakıştıramadık Yine!

Hiç Yakıştıramadık Yine!

Japonya’dan bisikletiyle dünya turuna çıkan Shogan Kameda, kamp yaptığı Elazığ’ın Sivrice ilçesinde dişini fırçalarken kimliği belirsiz bir kişi tarafından bıçaklanarak yaralanması Türkiye gündemine girdi.

Yaşanan talihsiz olay Sosyal medya platformu olan Twitter’da Trend Topic olarak Türkiye gündemine girdi.

Elazığ’ın böyle bir olayla gündeme gelmesi Elazığlı vatandaşları üzerken sosyal medya üzerinden çeşitli paylaşımlar yapıldı.

‘’Neden bana kızdı, bıçakladı bilmiyorum’’

12 yıldır dünyayı gezen ve 10 aydır Türkiye’de olan Kameda ‘’Çin’de bir kız arkadaşım bana bisiklet hediye etti. Sonra Çin’den bisiklet ile dolaşmaya başladım. Ben sadece diş fırçalıyordum. Neden bana kızdı, bıçakladı bilmiyorum. 10 aydır bisikletim ile Türkiye’deyim. En son Elazığ’a geldim. Elazığ Hazar Gölü yakınlarında bıçaklandım. Kavga etmedik, aniden beni bıçakladı. Ben dışarıda dişlerimi fırçalarken ve çamaşırlarımı yıkarken Türkler bana kızıyordu galiba, Türkiye ve Japonya kültürü farklı, çok farklıyız. ‘’ ifadelerini kullandı.

Türkiye seyahatinin sona erdiğini söyleyen Kameda ‘’Ben dişlerimi fırçalıyordum ne için bıçaklandım bilmiyorum. Buradan sonra ne yapacağım bilmiyorum. Türkiye için seyahatim bitti. Bacağım çok ağrıyor. 12 senedir tüm dünyayı parasız dolaşıyorum. Genellikle çadırda kalıyorum bazen arkadaşımın evinde kalıyordum ama genelde çadırda yaşıyorum” dedi.