YEREL
Giriş Tarihi : 14-09-2021 13:43   Güncelleme : 14-09-2021 13:43

Başkan Or: Eğitim Ve Öğretim Yılı Problemlerle Başladı

Başkan Or: Eğitim Ve Öğretim Yılı Problemlerle Başladı

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or,taşımalı eğitim için Milli Eğitim Müdürlüğünün aldığı önlemlerinin yetersiz kaldığını aktararak, böylesi zorlu bir süreçte birleştirilmiş eğitim veren okullarda covid ile mücadelede, sınıfların kalabalık olması fiziki mesafenin korunmasını zorlaştıracaktır”ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İl Başkanı Mevlüt Or,” Güçlendirme yapılan okullarda, okulun malzemeleri gerektiği şekliyle koruma altına alınmamış durumda. Öğrencilerin sayısının artması okullarda koridorlarda sıkışıklığa, belirli mekânların kullanımında olumsuzluklara neden olmaktadır. Taşımalı eğitim için gerekli önlemlerin alındığını açıklayan Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı önlemlerin yetersiz kaldığı görülmektedir. Gönül Kazancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde kız ve erkek öğrencilerin tuvalet girişleri aynı kapıdan verilmiştir. Bu durum kabul edilemez. Bütün bunların sonucunda ilimizde iki okulda koronavirüs vakaları tespit edilmiş ve bu sınıflar karantinaya alınmıştır.

İlimizde 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı sıkıntılar ve problemler ile başlamıştır. Sağlık Bakanlığının yaptığı haftalık vaka açılması, ilimizde vaka sayısının arttığını ortaya koymaktadır. Böylesi bir süreçte birleştirilmiş eğitim veren okullarımızda kovid ile mücadelede, sınıfların kalabalık olması fiziki mesafenin korunmasını zorlaştıracaktır. Buna karşılık öğrencilerin ve eğitim ordusundaki diğer yetkililerin hastalığa yakalanmasını kolaylaştıracaktır. Eğitim ve Öğretim de yaşanan olumsuzlukların biran önce giderilmesini, yanlışların düzeltilmesini bekliyoruz”  diye konuştu.