YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 13:45   Güncelleme : 15-09-2021 13:45

Başkan Akpınar: Yağmur suyu problemini çözüyoruz

Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ilçede yağmur suyu alt yapı projesi çalışması ile ilçenin yağmur suyu problemine çözüm getireceklerini belirtti.

Başkan Akpınar: Yağmur suyu problemini çözüyoruz

Kovancılar İlçesi’nde yağmur suyu ve alt yapı projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, çalışmalarla ilgili açıklama yaptı

Başkan Akpınar, “İlçemizin en önemli problemlerinden biri olan yağmur suyu problemini çözmüş durumdayız. Projemiz yağmur suyunu toplama ve deşarj etme ile ilgilidir. Bu projemizin üst kuşaklama kanalı yaklaşık bin 200 metre uzunluğunda bütün duvarları yapılarak deşarj kanalına kadar uzatıldı. 2.ci aşaması ilçe çarşı merkezindeki caddelerimizin BSK öncesi yağmur suyu kanalları ile döşemesi vardı. Bu çalışmanın da uzunluğunun  bin 200 metre civarında olup çalışmamızı tamamlayıp hizmete sunduk. Deşarj kanalının uzunluğu ise 3 km. Bu kanalımızın 1 km si 1000'lik borular ile 2020 yılı içerisinde döşenip hizmete sunulmuştur. Bu yıl da kalan 2 km'lik kısmının inşaatı devam etmekedir.2021 yılı içerisinde kalan 2 km'lik kısmı 1000'ik boruları ile şehir dışına suyu deplase emiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Akpınar, “İsmetpaşa mahallemizde sürekli yağmur su baskınları gerçekleşiyordu bununda önlemini alarak sorunu çözmüş durumdayız.1250 m uzunlunda yeni TOKİ bölgesi ve Alibey caddesinde tamamen yağmur su kanalları deşarj tahliye kanalları oluşturarak yağmur su şebekesine bağlandı. Bu çalışmalarımız toplam olarak 5250 m uzunluğunda yağmur su kanalımız 1200 m ise üst kuşaklama kanalımız olmak üzere yapılıp şehrimizin ana problemi olan yağmur suyu toplama ve deşarj ile ilgili projemiz sonuçlanacak inşallah memleketimize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.