YEREL
Giriş Tarihi : 15-09-2021 14:57   Güncelleme : 15-09-2021 14:57

Vali Yırık, Elazığ'a yeni okullar yapılacağını duyurdu

24 Ocak 2020 depreminin ardından ilimizde yapılan okullara yenilerinin ilave edileceği duyuruldu. Elazığ Valisi Erkaya Yırık sosyal medya hesabı üzerinden Kayserili iş insanı Avukat Mehmet Altun tarafından Elazığ'a iki yeni okulun yapılacağını açıkladı.

Vali Yırık, Elazığ'a yeni okullar yapılacağını duyurdu

24 Ocak depreminin ardından Elazığ'da bazı okullar yıkıldı bazı okullarda ise güçlendirme çalışmaları yapıldı. Yıkılan okulların yerine hayırseverlerin de desteği ile yeni okulların yapılması daha dayanıklı binalarda eğitim görecek öğrenciler için sevindirici oldu. Daha önce Kayseri de 33 tane okul yaptırmış olan Kayserili hayırsever  Av. Mehmet Altun 34. ve 35. Okul yaptırma projesini Elazığ'a taşıdı.

 

 

Yeni yapılacak okulların birinin anaokulu birinin ortaokul olacağını ve Doğukent Mahallesi'nde olacağını sosyal medya üzerinden duyuran Elazığ valisi Erkaya Yırık " Hayrın sınırı yoktur… Kayserili Hayırsever Amcamız Av. Mehmet ALTUN’un, 34 ve 35. Okul İnşası hayrı Kayseri’yi aştı ve ELAZIĞ’a ulaştı… Elazığ Doğukent Mahallesi  Ortaokul ve Anaokulu için, Hayırsever Büyüğümüze teşekkür ederim. Hayrınız kabul, ömrünüz uzun olsun!" İfadelerini kullandı.