SPOR
Giriş Tarihi : 15-09-2021 15:10   Güncelleme : 15-09-2021 15:10

Büyükler Türkiye Boks Şampiyonasına 8 Boksör ile katılıyoruz

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığınca Zonguldak ilinde düzenlenecek olan Türkiye Büyük Erkekler ve Kadınlar Boks Şampiyonasına Elazığ 8 Boksör ile katılacak.

Büyükler Türkiye Boks Şampiyonasına 8 Boksör ile katılıyoruz

Elazığ Bölgesi Boks Antrenörü Cemil Döndü, Büyükler Erkek ve Kadın Boks şampiyonasına yaklaşık 3 aydır hazırlık yaptıklarını ve bu şampiyonadan madalya kazanarak döneceklerini belirterek şunları söyledi.

“Türkiye Büyük Erkekler ve Kadınlar Boks Şampiyonası 18-24 Eylül tarihleri arasında Zonguldak ilinde yapılacak. Elazığ Bölgesi olarak bu şampiyonaya Kadınlarda 5 Erkeklerde 3 sporcu ile katılacağız.

Şampiyonada Büyük Kadınlarda 48 Kğ. Fatma Şahin ve Remziye Yerkazan ( Belediyespor), 57 Kğ. Gülistan Gezici ( Belediyespor) 60 Kğ. Aylin Özçelik ( Telekom),  63 Kğ. Gizem Özer, Erkeklerde 60 Kğ. Soner Erol ( Belediyespor)  67 Kğ. Hakan Tosun ( Doğaneli SK) Ağır Sıklet Hamza Kendircioğlu (Belediyespor) ilimiz adına ringe çıkacaklar.

Gençler Türkiye Şampiyonasında olduğu gibi Büyük Erkek ve Kadınlar Türkiye Şampiyonasında da madalya kazanmak için mücadele vereceğiz. Madalyaların rengi ne olur bilemem ancak mutlaka madalyalar kazanacağız” dedi.

 Şampiyonaya katılacak olan Elazığ Bölgesi Kafilesi bugün yola çıkacak.